سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت محتوابخشی در برنامه‌های نیمه شعبان - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت محتوابخشی در برنامه‌های نیمه شعبان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالوس گفت: محتوا‌بخشی در برنامه‌های نیمه شعبان یک ضرورت است و نباید تنها به برگزاری جشن‌ها تکیه کرد.

ضرورت محتوابخشی در برنامه‌های نیمه شعبان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام علی اسفندیاری در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی با دستور کار جشن نیمه شعبان به دقت و ظرافت در اجرای برنامه‌های نیمه شعبان تأکید و اظهار کرد: برگزاری جشن نیمه شعبان کار دل است و همه مردم خود را برای این‌روز آماده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید تنها به گرفتن جشن در این ایام بسنده کرد، افزود: در جشن‌های مربوط به نیمه شعبان باید توجه کرد که این مراسم به‌صورت مردمی و با مشارکت همه اقشار انجام شود، همچنین این برنامه‌ها بر مبنای محتوای مشخص بر اساس اهداف دینی و مراسم‌ آئینی کشور برگزار شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالوس در ادامه با اشاره به میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و هفته جوان خاطر‌نشان کرد: اجرای درست این نوع برنامه‌ها می‌تواند الگویی برای جشن نیمه شعبان نیز محسوب شود و برگزاری این برنامه‌ها به‌سمتی پیش برود که ارتقای فرهنگ تشیع در فرهنگ اهل بیت(ع) را تبیین کند.

این مسؤول با بیان اینکه جشن نیمه شعبان نیز مانند هر مراسم مذهبی دیگری باید متناسب با شؤون دینی و مذهبی ما اجرا شود، اظهار کرد: امسال با توجه شهادت 13 تن از جوانان مدافعان حرم باید برنامه‌ها به‌سمتی پیش برود که حرمت این شهدا در کنار جشن میلاد امام عصر (عج) محفوظ بماند.

اسفندیاری از اجرای برنامه ورزش همگانی پیاده‌روی خانوادگی به‌مناسبت نیمه شعبان خبر داد و بیان کرد: از دیگر برنامه‌های ویژه این ایام احیا در شب نیمه شعبان است که به‌صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود.

وی فضاسازی و آذین‌بندی مناسب شهر را برای جشن نیمه شعبان ضروری خواند و افزود: برپایی ایستگاه‌های صلواتی و تجلیل از بانیان و دست‌اندرکاران جشن میلاد امام زمان (عج) نیز از دیگر برنامه‌هایی است که می‌تواند در نیمه شعبان انجام پذیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالوس در پایان با بیان اینکه برپایی جشن نیمه شعبان متعلق به یک‌فرد و دستگاه خاصی نبوده و عموم مردم از هر قشر و سنی باید در این جشن شرکت کنند،  گفت: برپایی جشن میلاد امام عصر(عج) به‌صورت متمرکز با همکاری آحاد مردم در سالن ورزشی 4 هزار نفره  چالوس برگزار شده و برنامه‌های خوبی نیز برای این مراسم تدارک دیده می‌شود.