جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت حفظ و ثبت فرهنگ مردم مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت حفظ و ثبت فرهنگ مردم مازندران

استاندار مازندران بر لزوم حفظ و ترویج فرهنگ مردم استان و ثبت و حراست از تاریخ پر افتخار این خطه تاکید کرد.

ضرورت حفظ و ثبت فرهنگ مردم مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، استاندار مازندران با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در بازدید از کتابخانه عمومی مازندران‌شناسی ضمن آشنایی با بخش‌های مختلف این مرکز، با رئیس این کتابخانه و کتابداران، پژوهشگران و نویسندگان فعال در آن به گفت‌وگو پرداخت.

استاندار مازندران با تقدیر از اقدامات صورت گرفته، هدایت‌های رئیس این کتابخانه در گرد هم آوردن پژوهشگران و تدوین کتب مختلف را ستودنی دانست و اظهار داشت: منابع ارزشمند موجود در این کتابخانه، پژوهش‌هایی که انجام می‌شود و حضور فعال فرهیختگان و نویسندگان، به این مرکز اعتبار بالایی بخشیده است.

ربیع فلاح‌جلودار با تاکید بر لزوم حفظ و ترویج فرهنگ مردم مازندران و ثبت و حراست از تاریخ پر افتخار این خطه، بیان داشت: مازندران به وجود چنین مرکز و کتابخانه‌ای افتخار می‌کند و برای حمایت از اقدامات آن جلسات ویژه‌ای تشکیل می‌شود.

فلاح با تجلیل از تربیت پژوهشگران جوان و بها دادن به آنها در عرصه نویسندگی در این مرکز، افزود: این کتابخانه یک الگوی ارزنده برای سایر نویسندگان و پژوهشگران استان است و این خدمات ارزشمند فرهنگی می‌تواند با حضور دیگر فرهیختگان و فعالان این حوزه در استان، به‌طور جامع‌تر ارائه شود.

مرتضی عمرانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران نیز در این بازدید گفت: نحوه مدیریت این کتابخانه یک الگوی درس‌آموز برای همه کتابخانه‌های عمومی استان و کتابداران است و این نهاد با همه توان از این مرکز فاخر حمایت می‌کند.