جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

ضرورت حفظ حرمت ایام فاطمیه در نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت حفظ حرمت ایام فاطمیه در نوروز

ز 29 اسفند طرح آرامش بهاری در 223 بقاع متبرکه استان مازندران به مرحله اجرا درآمد.

خیمه معرفت در 22 بقعه متبرکه استان مازندران به همت اداره کل اوقاف استان مازندران برپا شد که 100 مبلغ دینی اعزامی از قم در آن حضور دارند.

37 روحانی مبلغ اعزامی از قم و 63 روحانی بومی از استان مازندران آماده پاسخگویی به مسائل شرعی مسافران نوروزی است.

گفتمان‌های دینی و مشاوره‌ در بخش‌های مختلف به زائران از اهداف حضور روحانیون در بقاع متبرکه مازندران است.

در همین راستا مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) با حضور زائران و مسافران نوروزی در حرم مطهر امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد.

مبلغ دینی اعزامی از قم در مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امامزاده عباس (ع) ساری گفت: امروز حرکت ارزشمند حضرت زهرا (س) به عنوان مدافع ولایت و امامت استمرار دارد و زنان جامعه ما با تأسی به ایشان از ولایت و امامت دفاع می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمد نجفی حضرت زهرا (س) را به مانند رسول اکرم(ص) رحمت‌اللعالمین دانست و بیان کرد: این بانوی اسلام شفاعت کننده روز جزا و امید بخش شیعیان است.

وی نقش زن در جامعه اسلامی را بسیار پررنگ دانست و اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هشت سال جنگ تحمیلی و در تمامی لحظات حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی حماسه زنان نشأت گرفته از بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرا (س) بود.

نجفی با اشاره به تقارن ایام نوروز و فاطمیه یادآور شد: در سال 48 زمان رژیم منحوس پهلوی که نوروز با ایام محرم تقارن پیدا کرده بود به علت ضعف اطلاع‌رسانی مردم حرمت محرم را حفظ نکردند.

وی بیان کرد: به برکت جمهوری اسلامی مردم با بصیرت ایران حرمت اهل بیت (ع) را نگه می‌دارند و همانند چنین ایامی با برگزاری مراسم سوگواری حرمت‌داری می‌کنند.

روحانی اعزامی از قم با اشاره به مسافران نوروزی تاکید کرد: بر تمامی مسافران لازم است در برنامه‌های نوروزی خود طوری برنامه‌ریزی کنند تا حرمت و ارزش ایام فاطمیه به درستی حفظ شود.