سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت جلوگیری از خسارت‌ها با ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت جلوگیری از خسارت‌ها با ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران بر لزوم ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل برای جلوگیری از بروز خسارت‌های بیشتر در هنگام وقوع حوادث تاکید کرد.

ضرورت جلوگیری از خسارت‌ها با ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، سیاوش رضوانی در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل، اظهار کرد: لازمه پیشگیری از وارد شدن خسارت‌ها به تأسیسات زیربنایی در بنادر کشور، شناسایی مکان‌های حساس و انجام اقدامات پیشگیرانه است.

وی افزود: جداسازی تجهیزات حساس و استراتژیک، مخفی‌سازی و همگن‌سازی با طبیعت از اصول پدافند غیرعامل است که در بنادر مهم کشور مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران برگزاری دو مانور ملی در زمینه پدافند غیرعامل در بنادر چابهار و نوشهر را از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حفاظت از تأسیسات دریایی و بندری برشمرد.

معاون فرماندار نوشهر نیز لازمه حفاظت از سرمایه‌های ملی را جدی گرفتن موضوع پدافند غیرعامل عنوان کرد.

روشن‌علی فرجی توجه به حوزه های سایبری، زیست‎محیطی و اقتصادی (اقتصاد مقاومتی) را از موضوعات اصلی پدافند غیرعامل در کشور دانست و گفت: با توجه به شرایط ویژه بندر نوشهر، تمهیدات لازم در زمینه رعایت اصول پدافند غیرعامل توسط مسؤولان اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان اندیشیده شده است.

به گزارش فارس، دوره آموزشی پدافند غیرعامل با حضور مسؤولان و کارشناسان اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، مسؤولان دستگاه‌های شهرستانی، جمعی از امدادگران هلال احمر و... در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد.