جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

ضرورت تکمیل پارک موزه دفاع مقدس- 10 درصد یادواره‌ شهیدان کشور در مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت تکمیل پارک موزه دفاع مقدس- 10 درصد یادواره‌ شهیدان کشور در مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدتقی شاهچراغی صبح چهارشنبه در گردهمایی بزرگ رزمندگان و ایثارگران مازندران گفت: این پارک موزه با محوریت عملیات والفجر 8 که در آن غواصان لشگر 25 کربلا، غرش اورند را به بازی گرفتند، در دست ساخت است.

وی اظهار داشت: علیرغم همه کمکها و مساعدتها این پروژه بزرگ فرهنگی هنور در ابتدای راه است و نیاز به توجه ویژه مسئولان امر داریم.

وی عنوان کرد: مازندران سرزمین هنر و شکوه مردانی است که رد لشگرهای 25 کربلا، تیپ 75 ظفر، 58 مالک اشتر،  لشگر 30 پیاده گردان، سنگرسازان بی سنگر جهاد سازندگی و ... خدمت کرده اند.

سردار شاهچراغی بیان داشت: مردان و زنان و جوانای که علاوه بر حضور در عرصه رویایی با دشمن، در سنگرهای دیگر نیز بر دشمنان بسان سائقه فرود آمدند، ایثارگان و رزمندان این دیار، خالق حماسه دیگر شدند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران یادآورشد: قرارگاه حضرت ابوالفصل برای مبارزه با با مناقان و گروهکهای کوردل شکل گرفت و فصلی ماندگار در تاریخ استان شکل گرفت.

وی با اشاره به رشادتهای مازندرانیها در حماسه های مختلف از جمله حادثه ششم بهمن آمل گفت: شهادت دهها تن از مردم این دیار بویژه شهیده طاهره هاشمی نوجوانان 14 ساله که به عنوان شهیده شاخص معرفی شده است، یادآور حماسه آفرینی های مردم این دیار است.

سردار شاهچراغی بیان داشت: روحانیت با تقدیم 380 شهید، دانشجویان با 200 شهید، دانش آموزان با 2000 شهید، ارتش 2700، ناجا 500، پشتیبانی جنگ 300، سپاه با 200 شهید و ... نقش ارزنده ای در دوران دفاع مقدس داشته اند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران یادآورشد: مازندران 37 هزار جانباز و دو هزار و 500 آزاده در جبهها های حق و علیه باطل کرده است.

وی با اشاره به تقدیم 10 هزار و 400 کبوتر خونین بال در دوران دفاع مقدس یادآورشد: بعد از دفاع مقدس مسئولیت بازسازی سوسنگرد توسط مازندران افتخاری دیگری بود.

سردار شاهچراغی بیان داشت: 12 سال نسبت به راه اندازی کنگره گرامیداشت شهدای استان اقدم شده و تمام تلاش این بود که از همه ظرفیتها و پتانسیل ها با پرهیز از هزینه های گزاف برای تروج از فرهنگ شهادت استفاده کرد.

برگزاری سالانه 1200 یادواره شهید

وی افزود: در استان مازندران سالانه بیش از هزار و 200 یادواره شهدا در محلات و روستاها برگزار می شود که 10 درصد کل یادواره های کشور را شامل می شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: تهیه و چاپ 150 کتاب و نشریه، راه اندازی پرتال جامع شهدای استان که در کشور بی نظیر بود، آموزش روایتگری و بیان دلاورمردیهای برای 1500 راوی، تهیه هشت هزار دقیقه برنامه، تولید تله فیلم بر مبنای نقش مازندران در دفاع مقدس که انشاء الله در دهه فجر از شبکه سه سیما پخش می شود از جمله اقدامات است.