سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

ضرورت توسعه همه‌جانبه منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر نوشهر - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ضرورت توسعه همه‌جانبه منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر نوشهر

ضرورت توسعه همه‌جانبه منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر نوشهر


امام جمعه شهرستان نوشهر با اشاره به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی این بندر برای منطقه و استان، بر ضرورت توسعه همه‌جانبه این بندر باسابقه تاکید کرد.

ضرورت توسعه همه‌جانبه منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در دیدار با مدیرکل و جمعی از مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران اظهار کرد: حذف دیوار حائل بین بندر و شهر اقدام ارزنده‌ای بود که از سوی مسئولان بندر صورت گرفت و این امر سبب استفاده عموم مردم از فضای دیداری بندر شده است، ضمن اینکه نصب المان‌های بندر در نقاط مختلف شهر می‌تواند برای توسعه فرهنگ دریایی موثر باشد.
وی با اشاره به ضرورت احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن این طرح علاوه بر کاهش مشکلات اجتماعی، زمینه توسعه اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه فراهم شود.

امام جمعه شهرستان نوشهر با اشاره به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برای منطقه و استان، بر ضرورت توسعه همه‌جانبه این بندر باسابقه تاکید کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران نیز به عملکرد، دستاوردها و پروژه‌‌های در دست اجرا در بندر نوشهر پرداخت و گفت: احداث 33 هزار متر مربع انبار سرپوشیده در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در درست اجراست.

منوچهر تاتینا با بیان اینکه این میزان 15 درصد بیشتر از کل انبارهای احداث شده از ابتدای تاسیس بندر نوشهر تاکنون بوده است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها جهش خوبی برای توسعه و رونق بندر نوشهر صورت می‌گیرد.

وی توسعه بخش گردشگری دریایی را سبب اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی مناطق ساحلی عنوان کرد و خواستار مساعدت مسئولان ذی‌ربط برای توسعه این صنعت درآمدزا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران نبود راه دسترسی و پایانه مناسب در سطح شهرستان را از مهم‌ترین چالش‌های فراروی توسعه بندر نوشهر دانست و گفت: در زمینه راه‌اندازی پایانه اقدامات خوبی صورت گرفته که با اتصال آن به گمرک و بندر شاهد کاهش مشکلات ترافیکی ناشی از توقف کامیون‌ها در سطح شهر خواهیم بود.