رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ضرورت تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات در روستاهای مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ضرورت تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات در روستاهای مازندران

ضرورت تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات در روستاهای مازندران


مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران بر ضرورت توسعه آموزش‌های عمومی و تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات به‌ویژه در مناطق روستایی تاکید کرد.

ضرورت تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات در روستاهای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، جلسه مشترک کمیته امداد و نجات، ایمنی و سلامت ستاد خدمات سفر مازندران و کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل مدیریت بحران استان و مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تأکید بر اینکه ریشه بسیاری از حوادث طبیعی نظیر سیل، خشک‌سالی، رانش زمین و مسئله ریزگردها را در تخریب محیط‌زیست باید جست‌وجو کرد، گفت: در سال‌های اخیر دگرگونی‌های اقلیمی و آب و هوایی زیادی را شاهد هستیم که حوادث و بیماری‌های نو پدید از جمله عوارض اثبات شده این تغییرات است.

مهدی ولی‌پور با اشاره به ضرورت هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و کاهش اثرات بلایای مختلف طبیعی و انسانی، افزود: جمعیت هلال احمر استان با همه توان آماده همکاری و مشارکت با دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی بر ضرورت توسعه آموزش‌های عمومی و تقویت زیرساخت‌های امداد و نجات به‌ویژه در مناطق روستایی تأکید کرد.

ولی‌پور با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در خردادماه امسال، گفت: 802 عملیات امدادی از سوی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان انجام شد که ارائه خدمات امدادی به 3 هزار و 543 مصدوم و انتقال 320 نفر از مصدومان به مراکز درمانی از جمله خدمات ارائه شده، بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه در این عملیات‌ها 968 تیم امدادی متشکل از 3 هزار و 248 نفر روز امدادگر و نجاتگر مشارکت داشتند، افزود: 200 نفر از اعضای جوان این جمعیت نیز به 8 هزار گردشگر تابستانی در 10 شهر ساحلی استان خدمات لازم را ارائه کردند.

علی‌اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز بیان داشت: ایده راه‌اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی که از سوی جمعیت هلال احمر استان ارائه شد و در قالب امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه میان ادارات کل پدافند غیرعامل، مدیریت بحران، اداره‌کل امور روستایی و شوراها و جمعیت هلال احمر استان به مرحله اجرایی رسید ، اقدامی مؤثر در زمینه توسعه آموزش‌ها و زیرساخت‌های امداد و نجات در مناطق روستایی است.

ناصر مهردادی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران نیز گفت: مازندران پرچالش‌ترین استان کشور از نظر مشکلات و مسائل زیست‌محیطی است، به همین منظور ضرورت ایجاب می‌کند همه دستگاه‌ها برای برون‌رفت از این چالش‌ها که زندگی همه مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد، همکاری کنند.