جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

ضرورت تعیین تکلیف وضعیت ورودی و خروجی تونل شهری چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت تعیین تکلیف وضعیت ورودی و خروجی تونل شهری چالوس

فرماندار چالوس با اشاره به مشکلاتی که در ورودی و خروجی پل و تونل شهری جدید شهرستان چالوس وجود دارد، گفت: ابتدا و انتهای این تونل و پل گره‌های ترافیکی دارد که باید بررسی شود.

ضرورت تعیین تکلیف وضعیت ورودی و خروجی تونل شهری چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در جلسه شورای ترافیک این شهرستان با اشاره به شهادت دومین مدافع حرم در چالوس اظهار کرد: چالوس برای بار دوم شاهد رشادت یکی از رزمندگان در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به نام شهیدحسین بواس بود که توفیقی برای ایشان و خانواده این شهید و مردم شهرستان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود کمبود تخصیص اعتبارات طی سال گذشته کارهای بزرگ عمرانی در شهرستان چالوس انجام شد، اظهار کرد: در حوزه ترافیک و معضل‌هایی که در شهرستان چالوس وجود داشت، کارهایی انجام شده که تا حدودی از بار ترافیکی منطقه کاسته شده است.

فرماندار چالوس با بیان اینکه بهره‌برداری از پل سردآبرود، پل و تونل شهری چالوس که در روزهای پایانی سال قبل صورت گرفت و خرسندی و رضایت مردم و مسافران را در پی داشت، افزود: با وجود اینکه این پروژه‌ها طولانی و فرسایشی شد، اما در پایان سال و اجرای پروژه سردآبرود در مدت زمان کوتاه براساس نظرات مردم رضایت‌مندی را در پی داشت.

وی با اشاره به مشکلات و موانعی که در حال حاضر نیز در شهرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها نیاز به پیگیری و تامین اعتبارات در سطح ملی دارد.

زندی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید در بازگشایی رینگ‌ها با توجه به مشکلات ترافیکی که در سطح شهر وجود دارد تلاش کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان دستگاه‌ها و مدیران شهری باید هم برای تحقق پروژه‌ها بکوشند و هم در راه مدیریت بر ترافیک گام بردارند.

وی با قدردانی از تلاش فعالیت‌های شبانه‌روزی ادارات راه و شهرسازی، پلیس راه، راهور و سازمان حمل و نقل در مورد جابه‌جایی مسافران درون شهری و برون شهری در ایام نوروز با توجه به افزایش حجم چهار برابری مسافران تاکید کرد: باید برای سال 95 برنامه‌ریزی‌های بیشتر و اقدامات جدی‌تری انجام و گام‌های بزرگ‌تری برداشت تا مشکلات موجود حل شود.

فرماندار چالوس تعیین تکلیف وضعیت محور تونل و پل داخل شهری چالوس را در مرحله نخست ضروری خواند و اظهار کرد: به دلیل گره ترافیکی قبل تونل و تقاطع نواب باید فکر اساسی در این زمینه صورت بگیرد.

وی ایجاد تقاطع غیرهم‌سطح را برای مرحله نخست مهم عنوان کرد و یادآور شد: برای برون‌رفت از این مشکلات به صورت موقتی باید کارشناسی شود تا این سردرگمی که سبب ایجاد پنج راهی در تقاطع شهرک شهید نواب شد با تدابیر کوتاه‌مدت مانند ایجاد دوربرگردان، چراغ چشمک‌زن و روشنایی و ... مقداری از این مشکلات کاست و در بلند مدت به ارائه راهکارهای بلندمدت پرداخت.

فرماندار چالوس اضافه کرد: در انتهای تونل شهری جدیدالتاسیس چالوس نیز که افزایش سرعت را در پی دارد، باید با اقداماتی مانند ایجاد سرعت‌گیر و ... به صورت جدی پیگیری شود.

زندی با اشاره به انجام عملیات شایسته در حوزه راه و شهرسازی در در شهر‌های هچیرود و مرزن‌آباد نیز اظهار کرد: با توجه به اجرای پروژه زیرسازی در ورودی مرزن‌آباد قرار شد پس از آسفالت کردن این مسیر خیابان اصلی شهر تا پایان محدوده چهار بانده شود.

وی به اتخاذ تدابیر اساسی برای رفع ترافیک پل هچیرود اشاره و بیان کرد: پل کنار بازار روز و رینگ دو شهر چالوس نیز به همکاری تمام دستگاه‌ها برای بازگشایی و خروج از ترافیک دارد.

فرماندار چالوس در پایان گفت: باید برنامه ریزی زمان‌دار در حوزه شهری چالوس و ایجاد رینگ‌های شهری پیش‌بینی شود و با تلاش و حساسیت عمومی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.