سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت ترویج و توسعه وقف - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت ترویج و توسعه وقف

استاندار مازندران گفت: توسعه و ترویج فرهنگ وقف امری ضروری است.

ضرورت ترویج و توسعه وقف

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار ظهر امروز در جلسه دیدار مدیران اوقاف مازندران با استاندار مازندران که به مناسبت دهه وقف در استانداری مازندران برگزار شد اظهار کرد: وقف جزو اعتقادات مذهبی ماست و از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به گستردگی فعالیت اوقاف در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، آموزشی افزود: وظایفی که اوقاف در زمینه‌های مختلف بر عهده دارد در هیچ دستگاهی وجود ندارد.

فلاح توسعه و ترویج فرهنگ وقف را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها اعم از مکتوب و مجازی، صدا و سیما در این زمینه تبلیغ و تشویق کنند و پیگیر این امر مهم باشند.

استاندار مازندران با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تاکید کرد:باید یک برنامه منظم در حوزه اقتصاد مقاومتی در اوقاف داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ها و فعالیت‌های اوقاف هم به نوعی سیستم دولتی حاکم است افزود: امکانات و موقعیت اوقاف ایجاب می کند تا در بخش‌های اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

فلاح با اشاره به اینکه عرصه و املاک بلامعارف در اختیار وقف است یاد آور شد: اوقاف میتواند تا جایی که می‌شود اقداماتی در جهت استفاده صحیح و بهینه از این عرصه‌ها داشته باشد و عملکردش در بهره‌وری یا بهره‌برداری از املاک بالاترین جایگاه را داشته باشد.

استاندار مازندران در ادامه افزود: اوقاف حوزه مهمی است که می‌تواند در بخش‌های فرهنگی و سرمایه‌گذاری به دولت کمک کند.

فلاح با بیان اینکه دولت وظیفه دارد مشکلات مردم را حل کند تصریح کرد : اوقاف یکی از نهاد‌های انقلابی است که می تواند در جهت رفع و کاهش مشکلات مردم زمینه اقتصادی اقداماتی انجام دهد.

وی با اشاره به تاکید رهبری در امینانه برخورد کردن با اوقاف مردم بیان کرد: دهه وقف فرصت مناسبی است تا مردم تشویق شوند و خیرین با تشکیل ستادی در این زمینه در صحنه حضور پیدا کنند.

فلاح با بیان اینکه در سال‌های اخیر ترویج وقف بیشتر شده است عنوان کرد: نظارت کامل بر امور وقف از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه در این مجموعه فضایی اعتقادی حاکم است.

وی با اشاره به اینکه اوقاف نیازها و اولویت ها را در سطح منطقه و کشور مورد بررسی قرار دهد افزود: نباید موضوع استعلامی که در این زمینه انجام می شود بازدانده باشد و اقدامات فرآیند استعلام سرعت گیرد.