جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت به‌کارگیری فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن برای هدایت جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت به‌کارگیری فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن برای هدایت جوانان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عباسعلی ‌ابراهیمی صبح امروز در مراسم تجلیل از جوانان نخبه مازندران در ساری اظهار داشت: تشکیل ستاد جوانان مازندران نیاز به برنامه راهبردی دارد که همه دغدغه جوانان در این ستاد باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه برای تشکیل ستاد ساماندهی جوانان باید وضعیت موجود مورد بررسی جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در برنامه راهبری ساماندهی جوانان به تقویت تشکل مردم نهاد باید توجه ویژه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی غرب برای به انزوا کشاندن جوانان تاکید کرد: برنامه‌های راهبردی برای جوانان باید جلوی رشد و گسترش سبک زندگی غربی در کشور را مهار کند.

وی با تاکید بر افزایش میزان آگاهی جوانان گفت: در این زمینه از دانش اسلام باید بهره‌برداری شود و برای جلوگیری از رسوخ تهاجم فرهنگی باید هویت دینی و مذهبی کشورمان را به جوانان عرضه کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه کار فرهنگی سخت است، افزود: برای نتیجه‌گیری در اقدامات فرهنگی باید اعتماد جوانان جلب شود و رویکردها مختلف فرهنگی در دستور کار مسئولان استان قرار گیرد.

وی با اشاره به ذائقه متفاوت جوانان افزود: نیاز جوانان به برنامه‌های فرهنگی متفاوت است و برای موفق بودن برنامه‌های فرهنگی باید نیاز گروها و جوانان احصاء و براساس نیاز جوانان برنامه تدوین و تعریف شود.

این مسئول خواستار اجرای تبلیغ اثرگذار در جامعه شد و افزود: تبلیغی که برای هدایت جوانان در نظر گرفته می‌شود باید جامع و کامل باشد و سبب سرخوردگی جوانان نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به روحیه لطیف و حساس جوان افزود: جوان نیاز به تکریم دارد و در برخورد با جوان باید لحن مشفقانه به‌کارگیری شود، در رفع شبهات جوان باید از راه درست و مناسب وارد شد.

این مسئول خواستار به‌کارگیری فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن برای هدایت جوانان شد و تصریح کرد: فرهنگ سنتی اساس و فرهنگ مدرن نیاز امروز جامعه است و از این امر نباید غافل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اقدامات فرهنگی در دست اجرا در کشور گفت: اقدامات فرهنگی در کشور در حال انجام است ولی با توجه به هجمه فرهنگی که به جوانان می‌شود پاسخگو نیست و کارگاه تخصصی و اتاق فکر باید در این زمینه تشکیل شود.