سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ضرورت بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ضرورت بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم

ضرورت بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم مورد تاکید است.

ضرورت بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم

مریم جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به اهمیت فراوان موضوع سلامت زنان و خانواده، تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری با هدف ارتقای سلامت زنان و خانواده بسته شده است.

وی بیان کرد: موضوع این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی، هماهنگی بین بخشی، اطلاع‌رسانی، ارائه مراقبت، ایجاد زمینه‌های لازم برای برگزاری همایش‌ها، تربیت مربی، برگزاری دوره آموزش حضوری زنان در مازندران در زمینه ارتقای سلامت زنان و خانواده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: ارتقای سطح سواد سلامت، ارتقای تحرک بدنی، اصلاح عادات نامناسب غذایی، بهبود ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زنان به‌ویژه گروه‌های پرخطر، ارتقای میزان باروری کلی در زنان، جلب مشارکت و به‌کارگیری مطلوب از امکانات بالقوه و بالفعل و ارائه خدمات مراقبتی و بررسی عوامل خطر در زنان کارمند از مهم‌ترین اهداف کمی این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

جمشیدی با تاکید بر بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم و آموزش ازدواج سالم، خاطرنشان کرد: در این راستا استفاده از ظرفیت صدا‌وسیما، رسانه‌های مکتوب و فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی به زنان و استفاده از توان اجرایی رسانه‌های جمعی برای ارتقای آگاهی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه براساس این تفاهم‌نامه تشکیل و تقویت تشکل‌های سلامت‌محور مرتبط با دفتر بانوان از تعهدات اداره کل امور بانوان استانداری مازندران است، اضافه کرد: تشکیل کمیته‌های سلامت جمعیت و خانواده، سلامت جوانان و سالمندان، برگزاری همایش استانی با حضور اعضا، برگزاری جلسه هماهنگی و توجیهی مراحل اجرایی دوره آموزشی، همکاری در آموزش اصول خود مراقبتی به زنان به‌منظور ایفای نقش مثبت در جامعه، تخصیص امکانات و فضای موردنیاز برای برگزاری دوره‌ها و بسترسازی برای مشارکت زنان در برنامه اصلاح سبک زندگی سالم از دیگر تعهدات این اداره کل است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در پایان یادآور شد: این تفاهم‌نامه از اول دی‌ماه امسال تا پایان سال آینده قابل اجرا است و در صورت تمایل برای سال‌های آینده تمدید می‌شود.