جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت افزایش مهارت‌های ذهنی و حرکتی کودکان و نوجوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت افزایش مهارت‌های ذهنی و حرکتی کودکان و نوجوانان

قاسم عزیزاده گرجی صبح امروز در حاشیه برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی که به میزبانی شهرستان نوشهر در حال برگزاری است در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در نوشهر با بیان اینکه این جشنواره با محوریت کتاب برگزار می‌شود اظهار داشت: امروز 23 گروه سه نفر به همراه مربیان خودشان در مرحله نهایی با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه تقویت قدرت تجسم و خلاقیت نوجوانان از ویژگی‌های این جشنواره است افزود: تلاش ما بر این است تا افزایش مهارت‌های ذهنی و حرکتی نوجوانان در انجام یک فعالیت و نیز تشویق نوجوانان به انجام کارگروهی و ارتقا حس مشارکت و همدلی را تحقق بخشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران اظهار داشت: برپایی جشنواره مجسمه‌های شنی این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد تا با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فعالیت جذاب و پر مخاطب مجسمه‌سازی نوجوانان را به انجام کارهای گروهی تشویق کرده و حس مشارکت آنها ارتقا یابد.

وی بیان کرد: شناخت، کشف و تقویت مهارت‌ها، توانمندی‌ها و قابلیت‌های نوجوانان در کنار یکدیگر و همچنین شناخت پیرامون و محیط و استفاده از آن به عنوان یک ابزار هنری از دیگر اهداف برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی است.

عزیززاده گرجی ابراز کرد: فعالیت‌های هنری مجسمه‌های شنی هم به صورت آموزشی ویژه نوجوانان پسر استان مازندران از سوی اداره کل کانون پرورش فکری بری تابستان امسال برنامه‌ریزی شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی نخستین جشنواره مجسمه‌های شنی که به میزبانی شهرستان نوشهر در ساحل منطقه تفریحی و توریستی سیترای نوشهر در حال برگزاری است از مراکز فرهنگی، ادبی و هنری شهرهای ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه، چالوس، نوشهر، کلاردشت، قائمشهر، بابل، آمل، نور، دلگشا، کتالم، رامسر، تنکابن، جویبار، کیاکلا، نشتارود، پل‌سفید، کیاسر، کلاردشت، محمودآباد، فریدونکنار و کتابخانه‌های سیار بابل، نکا و فریدونکنار نیز حضور دارند.