سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت استفاده از معماری اسلامی در ساخت‌وسازهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت استفاده از معماری اسلامی در ساخت‌وسازهای مازندران

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: باید ساخت‌وساز در استان براساس شیوه‌ها بوده و استفاده از معماری اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

ضرورت استفاده از معماری اسلامی در ساخت‌وسازهای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، علی نبیان بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار بابل در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پای صندوق‌های رأی، مشت محکمی بر دهن‌کجی استکبار است.

نبیان با اشاره به اینکه باید به نحوی خدمتگزاری کنیم که مردم احساس شادابی کنند، افزود: هدف از قبول مسئولیت تنها خدمت خالصانه به مردم باشد.

معاون عمرانی استاندار مازندران تصریح کرد: مردم خدمت خود را به نظام در دوران پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و پای صندوق‌های رأی ثابت کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمان خدمت دولتمردان زمان مشخصی ندارد لذا باید بدهی خود را به مردم بپردازیم تا با عذاب وجدان مواجه نباشیم.

نبیان خطاب به شهردار بابل یادآور شد: باید ساخت‌وساز در بابل براساس شیوه‌ها بوده و استفاده از معماری اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید مردم فضای سبز را لمس کنند، گفت: باید برای توسعه مازندران از مازندرانی‌های مقیم خارج حداکثر استفاده را داشته باشیم.

رئیس شورای شهر بابل نیز اظهار کرد: از جمله اقدامات مهم این دوره شورای اسلامی شهر بابل می‌توان به بازگشایی کمربندی دوم، اجرای پل محمدحسن ‌خان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد، احداث مجموعه ورزشی انتهای بلوار کشاورز با پیشرفت فیزیکی 90 درصد، افتتاح پارک بهار نارنج، احداث ساختمان تاکسیرانی و احداث پارکینگ طبقاتی در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان، اشاره کرد.

وی افزود: احداث پارک پردیس نوشیروانی به کمک بخش خصوصی به عنوان بزرگ‌ترین پروژه تفریحی در شمال کشور، خرید دستگاه کمپوست زباله که به زودی بهره‌برداری می‌شود، توجه به حوزه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهر و حمایت همه‌جانبه ملی و معنوی در حوزه فرهنگی و ورزشی از دیگر اقدامات مهم این دوره شورای اسلامی شهر بابل به شمار می‌رود.

فرامرز ابوالحسنی گفت: برای نخستین‌بار در کشور اقدام به اطلاع‌رسانی برای انتخاب اصلح شهردار کردیم که 28 نفر اعلام آمادگی کردند و با بررسی‌های انجام شده پنج نفر انتخاب شدند تا برنامه و طرح‌های پیشنهادی خود را بیان کنند.