جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت احیای بخشداری در «سی‌سنگان» نوشهر - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ضرورت احیای بخشداری در «سی‌سنگان» نوشهر

ضرورت احیای بخشداری در «سی‌سنگان» نوشهر


نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس بر ضرورت احیای بخشداری در سی‌سنگان نوشهر تاکید کرد.

ضرورت احیای بخشداری در «سی‌سنگان» نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، قاسم احمدی‌لاشکی سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای تاج‌الدین‌کلا از توابع بخش مرکزی نوشهر که با حضور مسئولان شهرستانی و اعضای شوراهای اسلامی این منطقه در مسجد روستای تاج‌الدین‌کلا برگزار شد با اشاره به اینکه تامین آب شرب مهم‌ترین موضوع زندگی انسان‌ها است، اظهار کرد: در سه روستای «ملاکلا، پی‌کلا و تاج‌الدین‌کلا» تامین آب شرب به‌صورت مجتمع آب‌رسانی است که با وجود تحویل لوله کارها ناتمام باقی بماند.
وی از اختصاص 100 میلیون تومان حاصل از تبصره دو ماده 180 بودجه سال 94 به این بخش خبر داد و افزود: بقیه هزینه‌ها باید از بخش تملک و دارایی و توسط اهالی محل تامین شود تا هر چه زودتر این مشکل نیز برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با تاکید بر انتخاب مدیر بومی در مجموعه سی‌سنگان و سد خاکی آویدر تصریح کرد: با اتمام قرارداد مدیریت این دو مجموعه در سال 96 تمدید قرارداد منوط به راضی بودن اهالی این منطقه است و در غیر این صورت تمام دستگاه‌ها موظف هستند در بخش مدیریتی و استفاده از نیروی کار از افراد بومی استفاده کنند.

وی بر لزوم احیای بخشداری در سی‌سنگان تاکید کرد و گفت: با وجود مکاتبات فراوان نامه‌ای از سوی وزارت کشور تنظیم شد که قرار است در دستور کار دولت قرار بگیرد که پس از ارجاع به سازمان مدیریت در صورت توافق نهایی شاهد بخش شدن شرق نوشهر خواهیم بود و بدین ترتیب امیدواریم از بار مشکلات کنونی کاسته شود.

در ادامه این جلسه بخشدار مرکزی نوشهر نیز با اشاره به نگرانی از حضور مسافران بدون لحاظ شدن سرانه درآمدی برای خوش‌نشین‌ها و ویلاداران در بخش مرکزی نوشهر گفت: در مجموع روستاهای بخش مرکزی نوشهر 50 هزار نفر جمعیت بومی و 100 هزار نفر جمعیت خوش‌نشین زندگی می‌کنند که در سرانه درآمدی برای شهرستان نوشهر چیزی برای خوش‌نشین‌ها منظور نمی‌شود اما از تمام خدمات این بخش استفاده می‌کنند.

مصدق آزادیان نیز مشکل آب شرب را مهم‌ترین دغدغه مردم بخش مرکزی نوشهر عنوان کرد و افزود: شبکه آب‌رسانی به طول چند کیلومتر به واسطه عدم درآمد پایدار در روستای تاج‌الدین‌کلا نیمه‌کاره باقی‌مانده است که نیازمند حمایت مالی جدی در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: به‌دلیل هجوم مسافران و گردشگران به بخش مرکزی نوشهر و استفاده از یک مخزن آب مشترک در سه روستای پی‌کلا، تاج‌الدین‌کلا و ملاکلا سبب قطعی آب و بروز مشکلات برای اهالی این سه پارچه آبادی می‌شود.

به گزارش فارس، مدیران و نمایندگان دستگاه‌های آب و فاضلاب، برق، منابع طبیعی و اداره جنگل‌بانی و راه و شهرسازی به ارائه راه‌حل برای مشکلات مطرح شده پرداختند.