سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت اجرای حقوق شهروندی و کاهش اسیب های اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت اجرای حقوق شهروندی و کاهش اسیب های اجتماعی

مازندران از استان های پیشرو در زمینه کنترل و کاهش معضلات اجتماعی است.

ضرورت اجرای حقوق شهروندی و کاهش اسیب های اجتماعی

جانشین بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور از اجرای سیاست صیانت از حقوق شهروندی اسلامی و احیا امربه معروف در دستیابی به امنیت عمومی و کاهش آسیب ها خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما،علی ملازاده امروز در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی مازندران در ساری با تاکید بر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و همچنین حقوق شهروندی اسلامی تصریح کرد:اقتصاد مقاومتی و آسیب های اجتماعی مانند مفاسد اخلاقی، طلاق،حاشیه نشینی،اعتیاد ودیگر آسیبها به صورت ویژه توسط مقام معظم رهبری رصد و به عنوان یک مطالبه پیگیری می شود. او بررسی روند پوشش را مثبت ارزیابی کرد و خواستار کنترل فضاها وموسسات خصوصی در پایبندی به مسائل اخلاقی شد.
ملازاده مازندران را از استان های پیشرو در زمینه کنترل و کاهش معضلات اجتماعی دانست و گفت: مازندران در میان استان های سطح یک ،رتبه سوم کشور را در زمینه مقابله با پدیده آسیب های اجتماعی کسب کرده است.
جانشین بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور، اجرای برنامه ای فرهنگی مناسب در سواحل،تکریم ارباب رجوع در ادارات،تلاش در گسترش فرهنگ مدیریت جهادی ،استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در توسعه حقوق شهروندی،برپایی همایش های آموزشی و مشاوره ای در کنار نمایشگاه های حجاب و عفاف از مهمترین شاخص ها در احقاق حقوق شهروندی است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز در این جلسه گفت:هنر انقلاب اسلامی این بوده که با رصد فقر،فساد و رسیدگی به آُسیب ها و معضلات جامعه در صدد ایجاد رفاه عمومی برای آحاد جامعه است.
علی یونسی به برچیده شدن کامل محلات آلوده در مازندران اشاره کرد و افزود:این اقدام حاصل فعالیت دسته جمعی سپاه،بسیج و دستگاه های فرهنگی مازندران است و در آینده نیز با جدیت دنبال می شود.
وی با تاکید بر اینکه ورود جمعیت شناور گردشگردر برخی از زمان ها میزان آسیب را افزایش می دهد تصریح کرد:باید مطالبات مردم در زمینه ایجاد فضای امن در سواحل و کاهش آسیب هایی که بنیان خانواده را هدفگذاری کرده است بدرستی اجرا شود.