سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ضرب و شتم محیطبانان محیط زیست نوشهر توسط پیمانکار شهرداری/ شکایت مردمی از مهار نشدن شیرابه زباله - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرب و شتم محیطبانان محیط زیست نوشهر توسط پیمانکار شهرداری/ شکایت مردمی از مهار نشدن شیرابه زباله

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر از شرب و شتم محیطبانان محیط زیست نوشهر توسط پیمانکار شهرداری خبر داد و گفت: بوی تعفن زباله‌های دپو شد علاوه بر جذب پرندگان ناقل بیماری، ورود حیوانات اهلی و وحشی به مجموعه معدن زباله، دغدغه اهالی منطقه را فراهم کرد و طبق مراجعات مکرر بارها تذکرات متعددی به شهرداری داده شد.

ضرب و شتم محیطبانان محیط زیست نوشهر توسط پیمانکار شهرداری/ شکایت مردمی از مهار نشدن شیرابه زباله

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، معضل زباله دغدغه جدی مردم مازندران است که این روزها مانند آتشی از گوشه و کنار استان زبانه می‌کشد و فضای سبز و محیط زیست بی‌نظیر استان را به کام نابودی می‌برد.

معضل زباله نه تنها در حال تخریب محیط زیست است این روزها شخصیت افراد را هم نشانه رفته است و اصل انسانیت را به دلیل تثبیت کرسی مسؤولیت در ردیف زباله‌ها و نخاله‌های دورریز قرار داده که بدون تعارف به اینگونه مدیران باید گفت: به کجا چنین شتابان...!!!

امروز خبری مبنی بر ضرب و شتم محیط‌بانان محیط زیست نوشهر از جانب پیمانکاران شهرداری این شهرستان به گوش رسید که رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر با تایید این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، گفت: امروز برای کاهش معضلات زیست محیطی از شرکت و معدن کوهین و بعد از آن از نیروگاه زباله‌سوز و محل دپوی زباله شهرستان نوشهر بازدید داشتیم.

کامبیز محسن‌سلطانی با بیان اینکه مردم برای مهار نشدن شیرابه‌های ناشی از زباله و فنس‌کشی نشدن زمین دپوی زباله از شهرداری نوشهر شکایت شد، افزود: بوی تعفن زباله‌های دپو شد علاوه بر جذب پرندگان ناقل بیماری، ورود حیوانات اهلی و وحشی به مجموعه معدن زباله، دغدغه اهالی منطقه را فراهم کرد و طبق مراجعات مکرر بارها تذکرات متعددی به شهرداری داده شد.

وی با اشاره به اینکه کارگران معدن زباله نوشهر را اتباع افغانستانی تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: مشکل زباله نوشهر بارها در شورای بهداشت این شهرستان مطرح شد اما کار به سرانجام مثبت برای بهبودی وضعیت نرسید.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر بیان کرد: وقتی در زمین دپوی زباله نوشهر قرار داشتیم در حال گرفتن عکس و آزمایش از وضعیت زباله و شیرابه ناشی زباله بودیم که با تهدید کارگران پیمانکار شهرداری مواجه شدیم و از روبه رو با بیل مکانیکی به سمت خودروی محیط زیست حمله می‌کردند.

این مسؤول با بیان اینکه تصویر و فیلم مستند مبنی بر تهدید کارگران حاضر در محل دپوی زباله در اختیار داریم، گفت: وقتی با شهردار شهرستان چالوس تماس تلفنی برقرار شد مبنی بر اینکه کارگران در حال تهدید، فحاشی، ضرب و شتم نیروهای محیط زیست هستند ایشان اعلام کردند که نماینده‌ای از شهرداری در محل حاضر می‌شود.

محسن‌سلطانی خاطرنشان کرد: وقتی خودروی محیط زیست در حال خارج شدن از محل دفن زباله بود کارگران در ورودی را بستند و ما را در محاصره قرار دادند.

وی افزود: نماینده شهرداری وقتی به دستور شهردار در محل دپوی زباله شهرستان نوشهر حاضر شد محیط‌بانان محیط زیست را متهم کرد و همراه با کارگران به فحاشی خود ادامه دادند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه درگیری و ضرب و شتم کارگران پیمانکار شهرداری سبب شد تا محیط زیست از آنان به مراجع انتظامی و قضایی شکایت کند، گفت: عوامل خاطی در محل دپوی زباله شهرستان نوشهر از طریق کلانتری و دادستانی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

محسن‌سلطانی با بیان اینکه در این ضرب و شتم از ناحیه دست مجروح شدم، تصریح کرد: یکی از محیط‌بانان که بر اثر ضرب و شتم شدید کارگران محل دپوی زباله مجروح شد به پزشکی قانونی معرفی شد.