جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

صید ماهیان استخوانی در مازندران 120 درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صید ماهیان استخوانی در مازندران 120 درصد افزایش یافت

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران با اشاره به صید 318 تن انواع ماهیان استخوانی در یکماه نخست امسال از سواحل مازندران، از افزایش 120 درصدی صید نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

صید ماهیان استخوانی در مازندران 120 درصد افزایش یافت

عباسعلی شیخ تبار روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال با آغاز فصل صید در یکماه نخست 318 تن انواع ماهی استخوانی توسط چهار هزار و 200 صیاد مازندرانی در قالب 54 شرکت تعاونی صیادی از سواحل مازندران برداشت شد.
وی تصریح کرد: در این مدت بیش از60 تن ماهی سفید و 250 تن ماهی کفال صید شده است که به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال قبل 140 و 131 درصد رشد داشته است.
در یک ماهه سال گذشته 25 تن ماهی سفید و 108 تن ماهی کفال صید شده بود.
شیخ تبار خاطر با اشاره به نقش تکثیر ماهیان استخوانی در افزایش میزان صید امسال افزود: سال گذشته به منظور جبران تکثیر طبیعی انواع ماهیان استخوانی دریای خزر بیش از 78 میلیون قطعه انواع بچه ماهی تکثیر و رها سازی شد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: از 78 میلیون قطعه ماهی رها شده 63 میلیون قطعه ماهی سفید و 2 میلیون قطعه ماهی کپور به صورت مصنوعی تکثیر شدند.
وی ادامه داد:13 میلیون بچه ماهیان سفید نیز به صورت طبیعی به روش شیل گذاری (رها کردن ماهیان مولد در مناطق مشخصی از رودخانه های شیلاتی) در هشت رودخانه مازندران تکثیر و رها شده بود.
54 شرکت تعاونی پره صیادی ماهیان استخوانی با چهار و 200 صیاددر مازندران فعالیت می کنند که در فصل صید سال گذشته در مازندران 2 هزار و 300 تن صید کردند.