جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

صیادان در چارچوب قوانین جاری اقدام به صید کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

صیادان در چارچوب قوانین جاری اقدام به صید کنند

فرمانده دریابانی مازندران از تمام ساحل‌نشینان و صیادان مازندران خواست به‌دلیل حفظ زیست ماهیان خاویاری و غضروفی در چارچوب قوانین جاری اقدام به صید کنند.

صیادان در چارچوب قوانین جاری اقدام به صید کنند

هوشنگ حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، گفت: تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان و دریابانان در برقراری هر چه بیشتر نظم و مبارزه با هرگونه ناامنی و برخورد  قانونی با صیادان غیرمجاز در دستور کار دریابانان مازندران است.

وی افزود: در زمینه لزوم ایجاد نظم و امنیت و جلوگیری از صید غیرمجاز و قاچاق ماهیان خاویاری در سطح حوزه استحفاظی و همچنین ارتقای امنیت اجتماعی، دریابانان پایگاه‌های مرزبانی در سطح حوزه استحفاظی با برخورد قاطع با صیادان غیرمجاز، نظم و امنیت را در دریا ایجاد کردند.

فرمانده دریابانی مازندران تصریح کرد: دریابانان حوزه استحفاظی با اجرای گشت‌های دریایی از ابتدای سال تاکنون، موفق به کشف و ضبط بیش از 73 هزار و 28 رشته دام فلسدار در آب‌های دریای مازندران شدند.

حسینی بیان کرد: مأموران دریابانی مازندران موفق به کشف و ضبط تعداد فراوانی دام غیرمجاز از نوع فلامینت شدند که این امر موجب تقویت صلابت نیروهای دریابانی در سطح حوزه استحفاظی است.

وی از تمام ساحل‌نشینان و صیادان مازندران خواست به‌دلیل حفظ زیست ماهیان خاویاری و غضروفی در چارچوب قوانین جاری اقدام به صید کنند.

فرمانده دریابانی مازندران از کنترل بیش از 3 هزار و 944 فروند شناور صیادی در سطح حوزه استحفاظی توسط دریابانان مرزبانی استان خبر داد و اظهار کرد: در زمینه برقراری نظم و امنیت در دریای مازندران پیرامون  کنترل شناورهای صیادی، با توجه به فصل صید و صیادی رصد همه این شناورها و نظارت تخصصی بر آنها در دستور کار دریابانان استان قرار گرفته است.

حسینی ادامه داد: در حوزه نظارت بر تردد شناورها در دریا و رصد شبانه‌روزی همه شناورهای متردد در سطح حوزه استحفاظی همچنین ارتقای امنیت دریا، دریابانان پایگاه‌های تابعه با کنترل شناورهای صیادی و تلاش‌های شبانه‌روزی، نظم و امنیت را به ارمغان آوردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فصل صید و صیادی، دریابانان حوزه استحفاظی، با اجرای گشت‌های ساحلی و دریایی موفق به کنترل بیش از 3 هزار و 944 فروند انواع شناور صیادی شدند.

فرمانده دریابانی مازندران اظهار کرد: توجه ویژه به مدارک هویتی مرتبط با ناخدا و شناور، گواهی ثبت، گواهی ایمنی شناور، تجهیزات مجاز صیادی، کپسول اطفا حریق و سایر فاکتورهای دیگر از اهم آیتم نظارت دریابانان در این کنترل‌هاست.

حسینی ضمن بیان اینکه تلاش‌های دریابانان که به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم مرزنشین استان مازندران هستند ستودنی است، گفت: صیادان نیز با رعایت قوانین دریانوردی و همچنین رعایت نکات ایمنی در دریا ضریب حوادث و جرایم را کاهش داده و در این امر خطیر دریابانان استان را یاری کنند.