سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صهیونیست می‌خواهد مسلمانان را به جان هم بیندازد - نمایش محتوای خبر

 

 

صهیونیست می‌خواهد مسلمانان را به جان هم بیندازد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، علی لاریجانی ظهر امروز در یادواره سرداران و 88 شهید منطقه دلارستاق ناندل بخش لاریجان مازندران اظهار داشت: تلاش برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و تکریم آنها همیشه مورد تحسین بوده است.

وی افزود: این حرکت علاوه بر تکریم و یادآوری شهدا باعث می‌شود تا قلوب مسلمین متوجه جانفشانی و ایثار آنها شود.

لاریجانی با اعلام اینکه ما مسلمان هستیم و باید به مسئولیت خود عمل کنیم یادآور شد: مسلمانی آدابی دارد و مسلمان واقعی کسی است که به وظایف خود اطلاع داشته و عامل آن باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه امروزه انقلاب اسلامی تحول بزرگی را در جامعه ما به وجود آورد تا مردم به وظیفه‌شان اطلاع پیدا کنند، ادامه داد: اگر امروزه مردم ایران اسلامی به خاطر مسائل غزه و نسل‌کشی اسرائیلی‌ها در فلسطین اضطراب داشته‌ و نگران هستند نشان از بیداری است که انقلاب اسلامی برای ما به وجود آورد. و ما را متوجه وظایف خودمان به عنوان یک فرد مسلمان کرد.

وی با بیان ارزش والای عمل شهدا یادآور شد: شهیدان در راه خدا همه هستی خود را دادند و ما باید بدانیم چرا آنها با غیرت دینی در این راه گام برداشته و جانفشانی کردند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید اینکه مسئولیت‌های اجتماعی بر دوش ما بوده ولی شهدا بالاترین و رفیع‌ترین مرتبه را نسبت به سرنوشت اجتماع از خود نشان دادند تصریح کرد: نکته بعدی در این یادواره‌ها تعالی برای خودمان است.

لاریجانی با بیان اینکه انسان باید برای تعالی درک درستی از مقوله جهاد داشته باشد، گفت: نکته مهمی است که بدانیم حرکت در تکامل زندگی خودمان هم به مجاهدت مربوط است.

 

وی با اشاره به آیات مهمی از سوره صف عنوان کرد: خداوند در این سوره می‌فرماید ای کسانی که ایمان آورده‌اید آیا شما می‌خواهید و علاقمند هستید که به یک تجارت پرسود نوید دهم که رهایی از عذاب دردناک را در پیش داشته و شما را به رستگاری برساند؟

 

لاریجانی ادامه داد: معمولا در تجارت با خداوند که از بالاترین و پرسود‌ترین تجارت‌هاست یک طرف آن مومنان قرار می‌گیرند که خداوند در اولین مسئله می‌فرمایند ایمان به خدا و رسول او داشته باشید که این کلید سعادت است.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اهریمن باید قبول داشته باشد که یک قادر مدیر و خالق مدبری جهان را اداره می‌کند گفت: همیشه در زندگیمان حوادثی رخ می‌دهد ولی آن چیزی که مهم است این است که ایمان داشته باشیم و بدانیم قدرت واحدی وجود دارد که تمسک به او ما را از مشکلات نجات می‌دهد.

 

لاریجانی اذعان داشت: هر رفتاری که ما داریم باید متعاقب با دستورات پیامبر اسلام و از جانب خداوند باشد.

 

وی با اعلام اینکه مومنان در راه خداوند علاوه بر داشتن ایمان به خدا و رسول او مال و جان خود را در راه خداوند مجاهدت می‌کنند گفت: باید روابط اجتماعی، روابط خانوادگی و مراودات ما در جامعه متاثر از دستورات دینی و سیره اهل بیت (ع) باشد.

 

وی با اعلام اینکه ما به عنوان شیعه باید در قلبمان همیشه حب مجاهدت وجود داشته باشد متذکر شد پیامبر اسلام فرمودند اگر کسی بمیرد و در دل حب مجاهدت نداشته باشد همانند منافقان از دنیا رفته است زیرا از طریق مجاهدت رستگاری حاصل شده و تحول بسیار بزرگی در اجتماع و انسان‌ها ایجاد می‌کند.

 

وی با اشاره به بیانات امام علی (ع) در نهج‌البلاغه متذکر شد: آن حضرت فرمودند افرادی که لباس مجاهدت را از تن در آوردند به آنها لباس خالی و مزلت پوشانده و آنها از اهل بصیرت نیستند.

 

وی با اعلام اینکه اگر مردم کشورمان هم‌اکنون نسبت به نسل‌کشی در عراق، فلسطین و غزه دغدغه دارند و حمایت خود را از آنها اعلام می‌کنند می‌خواهند اهل مجاهدت بوده و از رستگاران باشند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه خداوند در مقابل مجاهدت مومنان همه گناهانشان را می‌بخشد و در یک معامله عظیم فوض بزرگی را حاصل می‌کند، گفت: خداوند مومنان را به بهشتی که در آن انهار روان و منازل طیب و پاک وجود دارد وارد می‌کند.

وی متذکر شد: فتح قریب و پیروزی در راه خدا از دیگر نعمت‌هایی است که خداوند به مومنان مجاهد عطا می‌کند.