جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

صنایع 550 میلیون تومان تخفیف قبض برق گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع 550 میلیون تومان تخفیف قبض برق گرفتند

منوچهر جعفری در شهرستان ساری با اشاره به برگزاری همایش مدیریت مصرف برق صنایع اظهار داشت: با همکاری مشترکان صنعتی، 121 صنعت اعلام آمادگی کردند تا در پیک تابستان از مشوق‌های تشویقی وزارت نیرو و توانیر برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: از 121 صنعت استان که آمادگی خود را اعلام کردند منجر به 162 مورد همکاری و کاهش 44 مگاواتی کاهش دیماند مصرفی برق شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران متوسط دیماند کاهش یافته در زمان پیک را 37 مگاوات اعلام کرد و ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته که متوسط دیماند کاهش یافته در زمان پیک 32.5 مگاوات بوده و میزان همکاری صنایع در طرح تعطیلات و تعمیرات 15.5 درصد افزایش داشته است.

جعفری معدل دیماند کاهش یافته طرح تعطیلات و تعمیرات صنایع در سال‌جاری را 44 مگاوات اعلام کرد و یادآور شد: میزان همکاری صنایع در مقایسه با سال گذشته که 39 مگاوات بوده 12.8 درصد افزایش داشته است.

وی از تخفیف 550 میلیون تومانی به صنایع در سال‌جاری خبر داد و گفت: تخفیف‌های صنایع در صورت‌حساب آبان‌ماه مشترکان اعمال شد و برای تقدیر از صنایع برتر همایش بزرگی با حضور مسئولان صنعت برق و مسئولان استانی فردا در ساری برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اظهار امیدواری کرد در سال‌های آینده این همکاری تداوم یابد و علاوه بر مشارکت در کاهش پیک از طریق تعطیلی در زمان پیک، استفاده از ژنراتور در زمان پیک بار با اعمال برنامه تعطیلات در زمان پیک ( سه ماه تابستان)، بهینه‌سازی مصرف و کاهش مصارف غیرضروری و بهینه‌سازی فرآیند تولید خاصه تعمیر و تعویض و جایگزینی ماشین‌آلات فرسوده و اصلاح الگوی مصرف گام‌های اساسی را در مدیریت مصرف برق بردارند.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان صنعتی این امکان را دارند از نور طبیعی و نیز ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برای ساختمان‌ها و حتی محوطه‌های اداری نیز استفاده کنند.

جعفری تصریح کرد: طیف همکاری می‌تواند از کاهش لامپ‌های روشنایی و مصارف غیرضروری شروع و تا جایگزین کردن ماشین‌آلات فرسوده و بهبود شدت جریان انرژی (نسبت تولید به مصرف انرژی) ختم شود و همه این اقدامات یک ضرورت برای اقتصاد ملی و مدیریت بر مصرف انرژی است.