سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

صنایع تبدیلی در میاندورود ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع تبدیلی در میاندورود ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، شبر موسوی در مراسم برداشت نخستین محصول میوه شلیل در مازندران با بیان اینکه کشاورزی در میاندورود جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: بیش از 85 درصد مردم این شهرستان مستقیما از حرفه کشاورزی امرار معاش می‎کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود اولویت نخست میاندورود را کشاورزی دانست و افزود: در این شهرستان پنج دهستان با 35 هزار هکتار زمین‍‌های باغی و کشاورزی وجود دارد.

وی افزود: میاندورود در برنج کلزا و گندم رتبه هفتم استان را دارد و بسیاری از رتبه‌های نخست استانی و کشوری تولید محصولات کشاورزی و باغی در این شهرستان فعالیت دارند.

موسوی با اشاره به بارش 124 میلی‌متر باران در 14 خرداد جاری در این شهرستان افزود: این در حالی است که متوسط بارش باران در مازندران 600 میلی‌متر در سال است.

این مسئول حجم بارندگی اخیر در میاندورود و ناتوانی کانال‌ها در هدایت آب به سمت دریا را دلیل وقوع سیلاب و وارد شدن خسارت به کشاروزان میاندورودی اعلام کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود سطح باغ‌های این شهرستان را بیش از هفت هزار و پانصد هکتار عنوان کردو افزود: از این سطح حدود دو هزار هکتار آن به درختان سیاه ریشه و بقیه به انواع رایج مرکبات اختصاص دارد.

موسوی در پایان خواستار استقرار صنایع تبدیلی در این شهرستان برای رونق بیشتر کشاروزی و افزایش سودآوری برای کشاورزان شد.