جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صرفه‌جویی 122 مگاواتی مازندرانی‎ها در زمان پیک مصرف برق - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صرفه‌جویی 122 مگاواتی مازندرانی‎ها در زمان پیک مصرف برق

صرفه‌جویی 122 مگاواتی مازندرانی‎ها در زمان پیک مصرف برق


مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مشترکان مازندرانی 122 مگاوات برق در زمان پیک مصرف، صرفه‌جویی کردند.

صرفه‌جویی 122 مگاواتی مازندرانی‎ها در زمان پیک مصرف برق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، منوچهر جعفری در چهارمین جلسه هم‌اندیشی بهینه‌سازی مصرف آب و برق استان در ساری اظهار کرد: میزان پیک مصرف برق در سال گذشته یک‌هزار و 590 مگاوات بوده و در زمان اوج مصرف 122 مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت.

وی به منافع حاصل از بهینه‌سازی مصرف برق اشاره کرد و افزود: تأمین تقاضای برق، کاهش هزینه‌ها، ارتقای کیفیت سرویس، حفظ و بهبود رفاه اجتماعی و ارتقای بهره‌وری از منافع مشترکان است و کاهش آلودگی زیست محیطی، صرفه‌جویی در منافع حفظ محیط زیست، جلب رضایت مشترکان از منافع جامعه و کاهش هزینه تولید، بهبود بهره‌برداری، راندمان کاهش هزینه سرمایه‌گذاری و بهبود خدمات‌رسانی از منافع شرکت‌های برق است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به مقایسه تعداد مشترکان در مازندران پرداخت و ادامه داد: 80 درصد مشترکان در مازندران خانگی، 11 درصد عمومی، سه درصد کشاورزی، یک درصد صنعتی و پنج درصد تجاری هستند که 41 درصد مصرف برق به مشترکان خانگی اختصاص دارد و سهم مصرف برق در کشور نیز 43 درصد خانگی، 6/9 درصد عمومی، 13 درصد کشاورزی، 7/23 درصد صنعتی، 8/7 درصد تجاری و 6/2 درصد نیز سایر مصارف است.

این مسئول سهم‌بری بخش‌های مختلف در ایجاد پیک مصرف برق در کشور را مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: سهم بخش خانگی در پیک مصرف 5/41 درصد، عمومی‌ اداری 4/32 درصد و سایر مصارف 2/1 درصد است.

جعفری نقش دستگاه‌های اجرایی و ادارات در پیک مصرف برق را تعیین‌کننده دانست و خاطرنشان کرد: تنظیم دمای اتاق‌ها روی درجه حرارت 24 تا 26 درجه در تابستان، خرید و جایگزینی کلیه لوازم برقی، اداری، خاموش کردن تأسیسات سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع مرکزی بعد از ساعات اداری، آخر هفته و روزهای تعطیل، استفاده حداکثر از روشنایی طبیعی روز با تنظیم پرده و کرکره‌ها و چیدمان مناسب میزهای کار، تعیین فردی مسئول به‌عنوان مدیر انرژی ساختمان برای نظارت بر امور و کنترل و بازرسی فضاها و تأسیسات در پایان روز و آخر هفته می‌تواند از مصرف اضافی جلوگیری کند.

وی گفت: پیک مصرف، طی دو سال گذشته در مازندران در دو زمان اتفاق افتاده که پیک روز و پیک شب را شامل می‌شود البته پیک روز از ساعت 12 تا 16 و پیک شب از ساعت 20 تا 23 است.