رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

صدور 8300 جلد سند مالکیت در چالوس و کلاردشت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صدور 8300 جلد سند مالکیت در چالوس و کلاردشت

صدور 8300 جلد سند مالکیت در چالوس و کلاردشت


رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های چالوس و کلاردشت گفت: تاکنون 8 هزار و 300 جلد سند مالکیت به مردم روستاها و شهرهای شهرستان‌های چالوس و کلاردشت تحویل داده شد.

صدور 8300 جلد سند مالکیت در چالوس و کلاردشت

مهدی ردایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در چالوس به مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد در چالوس و کلاردشت پرداخت و اظهار کرد: فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امور کالبدی و عمران و آبادی روستاها است.
وی ادامه داد: این فعالیت‌ها با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تامین عادلانه و هدایت فیزیکی برای بهبود شرایط زیست‌محیطی نقاط روستایی در سراسر کشور به انجام می‌رسد لذا با اهداف سند چشم‌انداز توسعه 20 ساله کشور که به عنوان سند توسعه ملی محسوب می‌شود، هم راستا است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های چالوس و کلاردشت خاطرنشان کرد: طرح‌های هادی روستایی به منظور ایجاد زمینه توسعه و عمران تامین عادلانه امکانات و همچنین هدایت و توسعه روستاها برای یک دوره 10 ساله تهیه می‌شود.

ردایی به اهداف مورد نظر از تهیه و اجرای طرح هادی روستاها اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد زمینه توسعه عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط‌زیستی و عمومی از جمله اهداف این بنیاد است.

وی، کل روستاهای شهرستان‌های چالوس و کلاردشت را 139 روستا اعلام کرد و گفت: از این تعداد 100 روستای بالای 20 خانوار بوده که از این تعداد 72 روستا دارای طرح هادی مصوب و تعداد 24 روستای دیگر براساس اهداف برنامه پنجم توسعه تهیه طرح هادی صورت می‌پذیرد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های چالوس و کلاردشت اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌های چالوس و کلاردشت از کل 72 روستایی که دارای طرح هادی مصوب دارند اجرای طرح هادی در بخش مرکزی چالوس با 16 روستا با اعتبار 33 هزار و 760 میلیون ریال، بخش مرزن‌آباد 9 روستا با اعتبار 20 هزار و 626 میلیون ریال و در شهرستان کلاردشت چهار روستا با اعتبار بالغ بر 8 هزار و 242 میلیون ریال است که زیرسازی و آسفالت، پیاده‌روسازی، جوی و جدول‌بندی، کانیوو، اجرای دیوار سنگی آن انجام شده است.

ردایی درباره اجرای طرح سنددار کردن املاک روستایی نیز بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد و املاک شهرستان چالوس مشترکا موظفند در راستای اجرای طرح برنامه‌های سوم و چهارم و قانون الحاقی ساماندهی مسکن برنامه پنجم توسعه اقتصادی برای تمام روستاهای تابعه و مراکز دهستان‌ها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت که این طرح در برگیرنده مجموعه فعالیت‌های حقوقی و فنی تهیه و تنظیم مدارک و نقشه‌های لازم برای صدور اسناد اماکن روستایی است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان چالوس و کلاردشت بیان کرد: پایان سال گذشته بنیاد مسکن در این راستا صدور سند 37 روستا و شهر مرزن‌آباد و هچیرود که شامل یازده روستا است، مشمول این طرح شدند.

وی ادامه داد: جمع کل اسناد صادره از تاریخ شروع، به تعداد 8 هزار و 300جلد سند مالکیت بود که به مردم روستاها و شهرهای شهرستان‌های چالوس و کلاردشت تحویل داده شد.

این مسئول به واگذاری زمین به افراد حادثه‌دیده ناشی از حوادث طبیعی اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف بنیاد مسکن، تملک اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم روستاها براساس موازین قانونی است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان چالوس و کلاردشت با اشاره به اینکه بنیاد مسکن چالوس و کلاردشت با توجه به شرح وظایف منعکس شده در اساسنامه اقدام به واگذاری زمین به افراد حادثه‌دیده از بلایای طبیعی کرده است، گفت: در این راستا از بین اراضی مستعد در شهرستان، زمینی به مساحت 13 هزار و 300 متر مربع به لحاظ جغرافیایی و زیست‌محیطی مناسب تفکیک و به متقاضیان حادثه‌دیده تحویل داده شد و برای ساخت مسکن نیز از تسهیلات طرح ویژه بهسازی استفاده کردند.