جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

صدور 7 هزار و 656 سند مالکیت در بهشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 7 هزار و 656 سند مالکیت در بهشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر به نقل از روابط عمومی اداره ثبت املاک و اسناد بهشهر، مهدی داوودی، آمار معاملات انجام‌شده از ابتدای فروردین 92 تا پایان فروردین امسال را 9 هزار و 687 مورد اعلام کرد و افزود: این رقم در مدت مشابه سال قبل، 8 ‌هزار و 400 مورد بوده که در سال جدید با رشد 13 درصدی همراه شد.

داوودی، تعداد اسناد مالکیت صادره این واحد را در فروردین امسال، 7 ‌هزار و 656 فقره اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 هزار و 336 فقره، 30 درصد افزایش داشت.

وی، آمار تاسیس شرکت‌های تجاری و تعاونی در سال گذشته را 165 مورد اعلام و اظهار داشت: این رقم تا فروردین سال‌جاری، به 177 مورد رسیده است.

عضو شورای اداری شهرستان بهشهر، همچنین عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک بهشهر در زمینه وصول مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی را تا پایان فروردین 93، تشکیل 202 پرونده اجرایی عنوان کرد که این موضوع در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 182 فقره، حکایت از رشد 10 درصدی ورودی پرونده‌های اجرایی دارد.

داوودی تصریح کرد: از این تعداد، 70 فقره به‌واسطه وصول مطالبات بستان‌کاران و هزینه‌های دولتی مختومه شد.

رئیس ثبت اسناد و املاک بهشهر، آمار پرونده‌های ثبت‌نامی در راستای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی را از ابتدای اجرای این قانون سال 91 تا پایان فروردین93، 4 هزار و 46 فقره اعلام و بیان داشت: از این تعداد، 3 هزار و 177 فقره منجر به صدور قرار کارشناسی شد که متقاضیان آن می‌توانند برای پیگیری خواسته خود به کارشناسان منتخب مستقر در اداره ثبت بهشهر مراجعه کنند.

به گزارش فارس، وی درباره تعیین تکلیف پرونده‌های باقیمانده از حیث نوبت‌دهی، گفت: حداکثر تا یک ماه دیگر نسبت به صدور قرار کارشناسی تمامی پرونده‌های مورد تقاضا اقدام، و این موضوع از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مسئول، در ادامه گفت: از مجموع تقاضاهای رسیده در راستای قانون عنوان‎شده، تعداد 343 فقره آن منجر به صدور رای، و از این تعداد، 54 فقره منجر به صدور سند مالکیت شد.

داوودی همچنین آمار اسناد مالکیت ساختمان‌های روستایی در راستای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن با همکاری بنیاد مسکن را تا پایان سال 92، یک‌هزار و 300 فقره اعلام و تصریح کرد: در این زمینه تمامی تعهدات واحد ثبتی بهشهر نسبت به سهمیه تخصیص‌یافته (یک‌هزارفقره)، عملیاتی شد.

این مسئول از صاحبان اسناد دفترچه‌ای خواست تا نسبت به تعویض اسناد خود و تبدیل آن به سند تک‌برگی به اداره ثبت مراجعه کنند.

وی در پایان، از همکاران سخت‌کوش واحد ثبتی بهشهر که باوجود حجم وسیع مراجعه‌کنندگان، همه همت خود را برای ارائه خدمت بی‌منت به مردم به‌کار می‌بندند، و از تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی که با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بهشهر همکاری مستمر و مطلوب دارند قدردانی کرد.