جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

صدور 53 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 53 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ دلاور حیدرپورˈ روز چهارشنبه درگفت و گویی با اعلام مطلب فوق افزود: در راستای صادرات محصولات غیر نفتی به خارج از کشور، در چهار ماهه اول سالجاری، حدود 53 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش بالغ بر 72 میلیون و 971 هزار دلار از گمرکات استان مازندران به خارج از کشور صادر گردید.

وی افزود : این مقدار صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی بیش از شش درصد و از لحاظ ارزشی پنج و 88 صدم درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی شامل کیوی، مرکبات، سیب درختی، گل و گیاه و فرآورده های لبنی بوده است افزود : این محصولات به کشورهای عراق، ترکمنستان، روسیه، جمهوری آذربایجان، ازبکستان و تاجیکستان صادر شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان تنوع و کیفیت بسته بندی مناسب محصولات کشاورزی، افزایش توان بازاریابی صادرکنندگان محصولات کشاورزی، بالا بودن کیفیت مطلوب محصولات کشاورزی، ثبات ارزش ارز، حضور در نمایشگاه های کشورهای هدف جهت معرفی توانمندی های صادراتی و ... را از دلایل مهم رشد صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران به خارج از کشور در چهار ماهه نخست سالجاری بر شمرد.

مازندران 460 هزار هکتار اراضی کشاورزی باغی دارد.

کشت غالب مازندران برنج با سطح زیر کشت سالانه حدود 230 هزار هکتار و تولید بیش از 900 هزار تن برنج سفید که تامین کننده نیاز 42 درصد کشور است و محصول باغی شاخص مازندران مرکبات است که با سطح 110 هزار هکتار باغ سالانه حدود یک میلیون و 850 هزار تن تولید دارد که ضمن تامین نیاز کشور بخشی از آن نیز به خارج از کشور صادر می شود.