جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

صدور 45 هزار بیمه ورزشی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 45 هزار بیمه ورزشی در مازندران

رئیس هیأت پزشکی ورزشی مازندران گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال 45 هزار بیمه ورزشی در مازندران ثبت و صادر شده است.

صدور 45 هزار بیمه ورزشی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علی دهقان عصر امروز در نشست مشترک هیأت پزشکی ورزشی استان با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرها، اظهار کرد: هیأت پزشکی ورزشی مازندران در امر ورزش، بیمه ورزشی، پرداخت غرامت آسیب‌دیدگان و بازرسی از اماکن ورزشی دارای رسالت ویژه‌ای است.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی دارای خدمات بیمه‌ای هستند ولی کارت بیمه هیأت پزشکی ورزشی به‌نوعی کارت عضویت ورزشکاران و کسب آمار ورزشکار سازمان‌یافته است.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی مازندران با اشاره به وجود اماکن ورزشی از سوی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی، تصریح کرد: سالن‌های ورزشی زیرپوشش دستگاه‌ها و نهادها با اجازه اداره‌کل ورزش و جوانان می‌توانند فعالیت کنند.

دهقان با تاکید بر اینکه در مقابل آسیب‌دیدگی ورزشکاران، هیأت پزشکی ورزشی استان مازندران با توجه به مدارک و مستندات غرامت پرداخت می‌کند، یادآور شد: این غرامت‌ها می‌تواند مازاد بر دریافت بیمه مکمل باشد.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان باید در زمینه صدور به‌موقع و ثبت در سامانه جامعه کارت بیمه ورزشی اقدام کنند، بیان کرد: در صورت وجود خدشه، عدم پرداخت هزینه و وجود مشکل در زمان بیمه شدن حین آسیب‌دیدگی نمی‌توان انتظار دریافت غرامت داشت.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی مازندران با تاکید بر اینکه تمام تلاش‌مان این است تا ورزشکاران دارای بیمه ورزشی به حق و حقوق خود برسند، خاطرنشان کرد: در هر شهری با عقد قرارداد فیزیوتراپ مجرب مشغول به فعالیت است.

این مسؤول با اشاره به تقدیر و پرداخت تشویقی به باشگاه‌ها و اماکن ورزشی که در زمینه بیمه ورزشی دغدغه دارند، ادامه داد: این هیأت تجلیل و قدردانی از قهرمانان ورزشی در میادین مختلف جهانی، المپیک و آسیایی را با توجه به توان مالی در دستور کار دارد.

دهقان با اشاره به اینکه در سال گذشته در مازندران 136 هزار بیمه ورزشی صادر شده است، افزود: این آمار نشان از تعداد ورزشکار سازمان‌یافته در استان دارد.

وی گفت: از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال نیز 45 هزار بیمه ورزشی در مازندران ثبت و صادر شده است.