جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

صدور 41 هزار سند مالکیت کاداستری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 41 هزار سند مالکیت کاداستری در مازندران

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: در سه ماهه نخست امسال 41 هزار سند مالکیت کاداستری در مازندران صادر و تحویل شده است.

صدور 41 هزار سند مالکیت کاداستری در مازندران

محمدحسن بهادر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته 39 هزار و 271 سند مالکیت کاداستری در مازندران صادر و به متقاضیان تحویل داده شد.

وی بیان کرد: از مجموع 41 هزار سند صادره در سه ماهه نخست امسال 28 هزار و 179 سند کاداستری جدید، 3 هزار و 141 سند در اجرای طرح فراخوان از دفترچه‌ای به تک‌برگی و 9 هزار 561 سند به جهت تعویض اسناد انتقالی صادر شده است.

مدیرکل ثبت اسناد مازندران اضافه کرد: از این تعداد نیز واحد ثبت ساری با 5 هزار 316، آمل با 4 هزار 593 و قائم‌شهر با 3 هزار و 835 سند بیشترین تعداد سند مالکیت صادره را به خود اختصاص دادند.

این مسؤول با ابراز خرسندی از عملکرد واحدهای ثبتی استان، خاطرنشان کرد: در اجرای قانون تعیین تکلیف و وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی 5 هزار و 125 سند و با اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ماده 133 سابق نیز 3 هزار و 319 سند دراستان صادر شد که 46 درصد رشد را نشان می‌دهد.

بهادر با اشاره به راه‌اندازی دفتر املاک الکترونیکی از اول تیرماه در استان گفت: با حذف دفتر املاک قدیمی، روند صدور اسناد مالکیتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می‌شود که می‌تواند از جنبه کمی و کیفی در صدور اسناد موثر واقع شود.