جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

صدور 3 هزار و 88 سند مفاصا حساب برای موقوفات متصرفی و بقاع متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 3 هزار و 88 سند مفاصا حساب برای موقوفات متصرفی و بقاع متبرکه مازندران

رئیس اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال، 3 هزار و 88 سند مفاصا حساب برای موقوفات متصرفی و بقاع متبرکه مازندران صادر شد، تصریح کرد: 502 سند مفاصا برای موقوفات غیر متصرفی صادر شد.

صدور 3 هزار و 88 سند مفاصا حساب برای موقوفات متصرفی و بقاع متبرکه مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل رئیس اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران در همایش تخصصی و ستاد اربعین حسینی با حضور متولیان موقوفات سراسر مازندران در امام‌زاده قاسم(ع) بابل با تسلیت ایام اظهار کرد: متولیان باید از نیات و مقررات موقوفات اطلاعات کامل داشته باشند زیرا متن وقف‌نامه به عنوان قانون اساسی برای متولیان و متصرفان موقوفات است.

علی‌اصغر یوسف‌زاده با اشاره به اینکه موقوفات امانت الهی بوده و حفظ آن مهم‌ترین وظیفه متولیان است، افزود: اجرای خلاف نیت واقف از سوی متولی موقوفه و اوقاف عواقب دنیوی و اخروی داشته و از نظر قانونی قابل پیگیری است.

رئیس اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست امسال، 3 هزار و 88 سند مفاصا حساب برای موقوفات متصرفی و بقاع متبرکه مازندران صادر شد، تصریح کرد: 502 سند مفاصا برای موقوفات غیر متصرفی صادر شد. 

یوسف‌زاده همچنین از بررسی 4 هزار و 406 اسناد درآمد و هزینه موقوفات و بقاع متبرکه مازندران به صورت فیزیکی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.