جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

صدور 14 هزار گواهینامه قرآنی در 6 سال - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 14 هزار گواهینامه قرآنی در 6 سال

زهرا شریفی  در همایش هم‌اندیشی تکمیل ساختمان نیمه‌کاره جامعه‌القرآن این شهرستان که با حضور خیرین، خادمین و فعالان قرآنی برگزار شد از قرآن به عنوان کتاب زندگی نام برد و اظهار داشت: اگر اصول روح‌بخش قرآن در زندگی ما جاری شود، از نظر مادی و معنوی جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

وی آموزش و برنامه‌ریزی در خردسالی را ضروری دانست و افزود: این دوره مانند حک کردن بر روی سنگ است و پایه و اساس شخصیتی آینده از اینجا شکل می‌گیرد.

شریفی با اشاره به شش سال فعالیت جامعه القرآن شهرستان نور گفت: در حال حاضر 300 نوآموز مشغول تحصیل معارف دینی و قرآنی هستند و تاکنون 14 هزار گواهینامه صادر شده است.

مدیر جامعه القرآن شهرستان نور از راه‌اندازی شعبات در روستاهای ونوش و نارنج‌بن از توابع نوشهر بنا به درخواست اهالی و موافقت سازمان خبر داد و گفت: قرآن دوستان و قرآن‌پژوهان درخواست راه‌اندازی واحد بزرگسالان در نور را دارند لیکن به رغم مستعد بودن این مرکز از نظر کادر مربیگری فقط به دلیل کمبود جا و مکان مناسب قادر به اینکار نیستیم.

وی با اشاره به موفقیت‌های کسب شده توسط نوآموزان این جامعه اظهار داشت: فعلا از نوآموزان سه و نیم تا 12 سال پذیرش می‌کنیم و با این وجود در مسابقات قرآنی اوقاف که مهمترین مسابقات قرآنی است در رده زیر 16 سال رتبه اول قرائت و همچنین رتبه اول تا سوم در حفظ را نوآموزان این مرکز کسب کردند.

شریفی ادامه داد: در شش سال فعالیت، هفت بار مجبور به تغییر مکان شدیم چون مکان‌ها استیجاری است، اما در سال گذشته فرد خیری حدود 357 متر زمین اهداء کرد و با حضور مسئولان در اردیبهشت ماه کلنگ این مرکز به زمین زده شد.

وی افزود: تاکنون با کمک خیرین فقط توانستیم سقف اول را بزنیم و چون قرار است این ساختمان در سه طبقه به مساحت یک‌هزار و 40 متر احداث شود، نیازمند مساعدت مسئولان و خیران هستیم.

وی در پایان شماره حساب67/40679541 را برای دریافت کمک‌های خیرین و قرآن‌دوستان برای تکمیل ساختمان جامعه‌القرآن نور اعلام و از همگان خواست با کمک و شرکت در این امر خیر و خداپسندانه فرزندان خود را در جامعه القران یاری کنند و در تقویت معارف قرآنی سهیم شوند.