سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

صدور کارت مهارت برای 15 هزار کارگر ساختمانی در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور کارت مهارت برای 15 هزار کارگر ساختمانی در بابل

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل گفت: شهرستان بابل دارای 15 هزار کارگر ساختمانی بوده که برای آنها کارت مهارت کارگری صادر شد.

صدور کارت مهارت برای 15 هزار کارگر ساختمانی در بابل

مهدی پورچالی سماکوش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، اظهار کرد: شهرستان بابل دارای 15 هزار کارگر ساختمانی بوده که برای آنها کارت مهارت کارگری صادر شد.

وی افزود: از این تعداد 9 هزار نفر عضو انجمن شدند که 5 هزار نفر بیمه شده و بقیه نیز از سال 91 تاکنون در صف انتظار برای بیمه شدن هستند که امیدواریم با کسب سهمیه مناسب این امر محقق شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل نبود سهمیه بیمه کافی، نبود مکان و دفتر مناسب در شأن جامعه کارگری، بی‌توجهی کارفرمایان به نکات ایمنی کارگران و نداشتن بیمه بیکاری را ازجمله مشکلات کارگران ساختمانی برشمرد.

پورچالی از فراهم شدن شرایط ساخت مجتمع کارگران ساختمانی با حمایت شهردار بابل خبر داد و خاطرنشان کرد: از 6 سال گذشته تاکنون پیگیر تهیه زمین برای ساخت مجتمع کارگران ساختمانی در بابل هستیم که به‌دلیل سنگ‌اندازی‌های موجود تاکنون این امر محقق نشده است.

وی با تقدیر از اعضای شورای شهر بابل در زمینه تصویب زمین برای احداث مجتمع کارگران ساختمانی، از حمایت و مساعدت امام جمعه و شهردار بابل تقدیر کرد.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل ادامه داد: رویکرد حمایتی و نگاه بلند شهردار بابل نسبت به کارگران، ما را به آینده انجمن امیدوار کرده است.

این مسؤول یادآور شد: با تصویب شورای شهر بابل زمینی به مساحت 210 متر در اختیار انجمن کارگران ساختمانی بابل قرار گرفت تا ساختمان انجمن برای ساماندهی و رفاه حال کارگران تاسیس شود.

پورچالی در پایان همچنین خواستار حمایت مسؤولان برای احداث این پروژه شد.