جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

صدور سند مالکیت موقوفات نباید موجب تنش در جامعه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور سند مالکیت موقوفات نباید موجب تنش در جامعه شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت :صدور سند مالکیت موقوفات نباید موجب تنش در جامعه شود.

صدور سند مالکیت موقوفات نباید موجب تنش در جامعه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، محمدحسن بهادر روزدر جلسه حقوقی و ثبتی موقوفات استان صدور سند مالکیت موقوفات را یک تکلیف و وظیفه شرعی دانست و گفت: موقوفات باید از هرگونه تعرض و تغییر نیت حفظ شوند.
وی با بیان اینکه اداره ثبت اسناد استان با حساسیت خاصی صدور سند مالکیت موقوفات را پیگیری می کند، اظهار کرد: برای صدور سند مالکیت موقوفات هیچ گاه نباید خلاف مقررات و قوانین عمل کرد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی باید از سوی ادارات اوقاف مشخص شوند گفت : جلسه های پیگیری وضعیت اسناد مالکیت موقوفات استان با حضور روسای ادارات اوقاف و ثبت اسناد در شهرستان ها برگزار شد.
وی با بیان اینکه نسبت به موقوفات حساسیت خاصی دارم، افزود: اولین سندی که در دوران کاری خود صادر کردم، سند مالکیت موقوفات بود و با نگاه شرعی و قانونی به تثبیت مالکیت موقوفات می پردازم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تاکید بر اینکه همه باید نسبت به تثبیت مالکیت موقوفات حساسیت خاصی داشته باشند، ادامه داد: اگر ما چیزی برای وقف کردن نداریم باید در تثبیت مالکیت موقوفات با اوقاف همکاری کنیم.
این مسئول با اشاره به اینکه تثبیت مالکیت موقوفات کمتر از عمل به وقف نیست، تصریح کرد: 75 درصد موقوفات مازندران بدون سند مالکیت هستند که این مسئله جای سوال دارد.
مازندران 13 هزار موقوفه و 160 هزار رقبه دارد.