جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

صدور حواله 1500 تن مرکبات درجه 3 آمل به کارخانجات کنسانتره - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور حواله 1500 تن مرکبات درجه 3 آمل به کارخانجات کنسانتره

رئیس اداره تعاون روستایی آمل از صدور حواله یک هزار و 500 تن مرکبات درجه 3 این شهرستان به کارخانجات کنسانتره غرب استان خبر داد.

صدور حواله 1500 تن مرکبات درجه 3 آمل به کارخانجات کنسانتره

حبیب‌الله بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: بارش سنگین برف اوایل ماه جاری خسارت سنگینی به بخش کشاورزی و باغداران وارد کرد.

وی افزود: کاهش شدید دمای هوا و بارش برف باعث یخ‌زدگی باغات مرکبات شده و این امر نگرانی زیادی را برای باغداران ایجاد کرد.

رئیس اداره تعاون روستایی آمل تصریح کرد: مرکبات درجه سه کشاورزان و باغداران این شهرستان از روزهای گذشته تاکنون به صورت فله برای تولید کنسانتره و آب‌گیری خریدار می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: تاکنون حواله برای بیش از یک هزار و 500 تن محصول مرکبات این شهرستان برای تحویل به کارخانجات آبمیوه‌گیری و کنسانتره شهرهای رامسر، نشتارود و چابکسر صادر شد.

بابایی ادامه داد: در این فرآیند باغداران محصولات بعد از بارش برف خود را به قیمت هر کیلو 5 هزار و 500 ریال به صورت فله بدون جعبه‌زنی تحویل مسؤولان کارخانجات مورد نظر می‌دهند.

وی با اعلام اینکه دولت بر اساس چک‌لیست باغداران به آنها مبلغ محصول خریداری شده را پرداخت می‌کند، بیان کرد: این اقدام می‌توان بخشی از خسارت‌های زیاد به باغداران را جبران کند.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان آمل گفت: هم‌اکنون فرآیند تحویل محصولات مرکبات آسیب‌دیده از برف در این شهرستان ادامه دارد و باغداران می‌توانند برای دریافت حواله تحویل پرتقال و مرکبات اقدام کنند.