سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

صدور تأییدیه استاندارد 39 دستگاه خودرو در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور تأییدیه استاندارد 39 دستگاه خودرو در مازندران

مدیرکل استاندارد مازندران از صدور تأییدیه استاندارد برای 39 دستگاه خودرو در این استان خبر داد و گفت: این تأییدیه‌ها از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان‌ماه برای ورود خودرو سواری، ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی صادر شده است.

صدور تأییدیه استاندارد 39 دستگاه خودرو در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‎کل استاندارد مازندران، مسعود جوادی اظهار کرد: 35 مجوز وارداتی برای ورود انواع خودروهای سواری و چهار دستگاه ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی شامل کمباین برداشت برنج، تراکتور و بیل مکانیکی به ارزش فوب یک‌میلیارد و 500 میلیون ریال، در هشت ماه گذشته در استان صادر شده است.

وی افزود: براساس قوانین و مقررات مربوطه تمام کالاهایی که مشمول استانداردهای اجباری برای واردات و صادرات هستند باید قبل از ورود به کشور یا خروج از آن، تأییدیه‌های استاندارد را دریافت کنند و ترخیص آنها پس از آزمون کنترل کیفیت و صدور گواهی بازرسی معتبر و انطباق آنها با استانداردهای مربوطه امکان‌پذیر می‎شود.

مدیرکل استاندارد مازندران با اشاره به اینکه حفظ سلامت جامعه و سرمایه‌های ملی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی مستلزم نظارت بر کیفیت کالاهای وارداتی و جلوگیری از قاچاق کالا است، تصریح کرد: بازرسان اداره‌کل استاندارد مازندران همواره با حضور مستقیم در بنادر و مبادی ورودی و خروجی کالاهای استان، اقدامات لازم را برای جلوگیری از واردات و صادرات کالاهای نامرغوب انجام می‌دهند.

این مسئول بیان کرد: یک‌هزار و 234 مجوز وارداتی کالاهای مشمول استاندارد اجباری در هشت‌ماه گذشته در استان به ارزش فوب بیش از 501 میلیارد و 150 میلیون ریال و به وزن یک‌میلیارد و 516 میلیون کیلوگرم صادر شده است.

وی ادامه داد: به منظور کنترل کیفیت کالاهای وارداتی، حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی به کشور، به تمام کالاهای مشمول استاندارد اجباری وارداتی از بنادر و مبادی ورودی و خروجی کالای استان، پس از بررسی در آزمایشگاه‌های استاندارد و تشخیص کیفیت لازم، مجوز ورود اعطا می‌شود و در غیر این صورت تمام محموله‌های نامرغوب خارجی و غیر استاندارد باید مرجوع شوند.

جوادی در پایان با اشاره به اینکه کالاهای صادراتی دارای نشان استاندارد نیازی برای دریافت گواهی استاندارد ندارند، گفت: عمده‌ترین کالاهای وارداتی از گمرکات استان که با نظارت مستقیم این اداره‌کل وارد کشور شده‌اند، عبارتند از انواع آهن، خودرو سواری، کمباین، غلات، انواع کاغذ، بیل مکانیکی، پارچه، روغن‌های خام مصارف انسانی، چای، پنبه خام، شکر سفید، ماشین لباس‌شویی و مواد شیمیایی است.