رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

صدور احکام 2500 بازنشسته فرهنگی در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صدور احکام 2500 بازنشسته فرهنگی در مازندران

صدور احکام 2500 بازنشسته فرهنگی در مازندران


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: احکام بازنشستگان فرهنگی سال‌های 91 تا 94 در حال انجام است و امسال برای 2 هزار و 500 نفر صادر می‌شود.

صدور احکام 2500 بازنشسته فرهنگی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید علی قاسمی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران با مجمع خیران آموزش و پرورش ناحیه دو ساری با بیان اینکه علی‌رغم توسعه‌یافتگی استان در بسیاری از حوزه‌ها از میانگین کشور پایین‌تر هستیم، اظهار کرد: نیروی انسانی توانمند در خارج استان داریم که تاکنون فکری در این باره نشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه باید از تجربه دو دهه مجمع خیران مدرسه‌ساز استفاده بهینه کرد و به جلو حرکت کنیم، افزود: سیستم مدرن آموزشی نقش اساسی در افزایش کیفیت نظام آموزشی در جامعه دارد که نقش خیران مدرسه‌ساز در این موضوع بسیار ارزشمند و ماندگار است.

قاسمی با اشاره به اینکه سرانه فضای دانش‌آموزی به طور متوسط در استان هشت سانتی‌متر بوده و میانگین کشور 15 سانتی‌متر است، تصریح کرد: سرانه فضای پرورشی و آموزشی مناسب در استان نداریم.

این مقام مسئول به وجود 500 مدرسه بلااستفاده در استان اشاره کرد و بیان داشت: بستر در آموزش و پرورش مهیاست تا حوزه‌های مشارکت را توسعه دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه مشکل بازنشستگان فرهنگی از سال 88 تا 91 که شامل 6 هزار نفر بوده حل شده است، اظهار کرد: احکام بازنشستگان سال‌های 91 تا 94 در حال انجام است و امسال برای 2 هزار و 500 نفر صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان شایسته‌ای در استان داریم که هیچ‌گونه حمایتی نمی‌شوند، ادامه داد: این دانش‌آموزان در صورت عدم حمایت یا تحصیل را رها می‌کنند و یا به دیپلم اکتفا می‌کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه به‌جای کارهای کوتاه‌مدت عزم عمومی ایجاد کنیم، گفت: فضا را برای فعالیت‌های بزرگ ایجاد کنیم تا استعدادهای دانش‌آموزان خاموش نشود.