سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

صبح بهاری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

صبح بهاری

تهیه‌کننده :قاسم محمد پور
کارگردان: رضا علی بخشی
نویسنده برنامه : لطف‌الله سعیدی‌فر
مجری:  محمد محمد خانی
مدیر تولید: فرزانه اسد اللهی
مدیر و منشی صحنه:مهدی نظری

تصویربرداران:مجتبی رفیقی-مجید مشایخی فر-فتاح رحیمی

نور:مجتبی رفیقی

صدابردار:سید محمود موسوی

پرتابل:عباس یزدان پناه

تدوین:قاسم محمد پور

گرافیک:محمد غزاییان

طراح صحنه:رضا علی بخشی

 

صبح بهاری عنوان ویژه  برنامه ای است  به تهیه کنندگی قاسم محمدپور به تعداد 15 برنامه 60 دقیقه ای به مناسبت ایام عید صبحها به صورت زنده از سیمای مازندران پخش می شود.

با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می‌کند. چکاوک‌ها، هزار دستان و قمریان، نغمه‌ها و سرودهای فرح‌بخش و تازه سر می‌دهند و انسان‌ها را به مهرورزی، گره‌گشایی و همگرایی فرا می‌خوانند. بهار، پیام‌آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دلها سرشار از سرور و جان‌ها معرفت می‌یابد.

بهار، پیام‌آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می‌شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به یاد می‌آوریم. در اینکه چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه‌هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی‌کند و با دگرگونی فصل‌ها نیز به جلوه‌گریِ قدرت بی‌پایانش می‌پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه‌هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.
به طورِ اساسی جهان هستی، آینه‌دار خداست و جمال پروردگارش را به تماشا گذاشته است. به تعبیر زیبای حافظ:
مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟  به دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن
بهار نیز یکی از باشکوه ترین جلوه‌های خدا در جهان هستی است که می‌توان با تماشای آن، نقبی به عالم معنا زد و راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست. چه زیبا سروده است، سعدی شیرازی:
بامدادی که تفاوت نکند لیل و نهار
بلبلان وقت گل آمد که بنالند از شوق
آفرینش همه تنبیه خداوند دل است
خبرت هست که مرغان سحر می گویند
  خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار
نه کم از بلبل مستی تو بنال ای هشیار
دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار
آخر ای خفته! سر از خواب جهالت برداردر این سرایش سبزِ زمین، که انسان از هجوم سخت زمستان به دامن گرم و فراخ و زیبای بهار پناه می‌برد، استان مازندران به‌عنوان یکی از استان‌هایی که دارای طبیعت زیبایی است، مورد توجّه و گذر مسافران و میهمانان نوروزی قرار می‌گیرد. از این جهت لازم است تا رسانه‌های فراگیری چون «سیمای مرکز مازندران»، با برنامه‌ریزی مدوّن و اثرگذار، نقش بسیار پررنگی در انعکاس فرحبخش‌ترین تصاویر از بهارِ مازندران همراه با ایجاد شور و شعف از این رخداد بزرگِ الهی برای هم‌استانی‌های عزیز و میهمانان و مسافران داشته باشد. به‌خصوص از این جهت که تردد بسیاری از مسافران در ایامِ نوروز به مازندران می‌باشد، نقش رسانة تصویری در برنامه‌ای صبحگاهی با محوریت اطّلاع‌رسانی اهمیّت دو چندانی خواهد داشت.

 

 

سال تولید: 1400


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ