سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

صادرکنندگان مازندران برای انتقال پول دغدغه جدی دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرکنندگان مازندران برای انتقال پول دغدغه جدی دارند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: صادرکنندگان استان برای انتقال پول با مشکلات مواجه هستند.

صادرکنندگان مازندران برای انتقال پول دغدغه جدی دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عبدالله مهاجر در دیدار مسئولان بانک کشاورزی کشور با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی اظهار کرد: مازندران نقش بسیار اثرگذاری در حوزه تولید محصولات کشاورزی دارد.

وی تصریح کرد: در چند حوزه تولیدکننده برتر کشور هستیم و ظرفیت صادراتی استان بسیار بالاست، به شرطی که در انتقال پول دچار مشکل نشویم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران به قابلیت مازندران در زمینه تولید ماهی، برنج، کیوی، مرغ، لبنیات، مرکبات و دیگر محصولات کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت برای صادرات این کالاها وجود دارد.

این مسؤول با اعلام اینکه در 120 هزار هکتار از اراضی مازندران مرکبات تولید می‌شود، بیان کرد: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود 3 میلیون تن مرکبات تولید شود.

مهاجر با بیان اینکه در صادرات کالاها با مشکلات حقوق گمرکی مواجه هستیم، گفت: با توجه به امتیازاتی که صادرکنندگان کشورها طرف مقابل ما دارند تجار و بازرگانان برای صادرات کالا با مشکل مواجه هستند.

وی با اعلام اینکه میزان اعتبارات بانک کشاورزی برای استان مازندران افزایش یابد، تصریح کرد: میزان اعتبارات این بانک در غالب نیازهای استان دیده شود و با توجه به ظرفیتی که در استان وجود دارد، انتظار داریم که سقف اعتباری مناسب به استان اختصاص داده شود.