سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

صادرت کالا از طریق گمرک امیرآباد بهشهر افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرت کالا از طریق گمرک امیرآباد بهشهر افزایش یافت

سیدقاسم شریفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : عمده فعالیت های انجام شده در این مدت ، ترانزیت کالاهای خارجی و واردات و صادرات کالاهای مختلف بود.

وی بیان داشت : سال گذشته 2 میلیون و 40 هزار تن کالا به ارزش 163 میلیون و 673 هزار دلار از طریق این بندر به کشورهای آذربایجان ، روسیه ، ترکمنستان ، قزاقستان و افغانستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال 1390 از نظر وزن 43 درصد و از لحاظ ارزش ، 47 درصد افزایش داشت.

وی افزود : سیمان ، کلینکر ، گچ سفید ، سنگ آهن و مصنوعات فولادی ، از جمله اقلام صادراتی از طریق گمرک بندر امیرآباد بود.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر به تراتزیت کالا از طریق این گمرک اشاره کرد و گفت : سال قبل بیش از 112 هزار و 500 تن کالا به ارزش 120 میلیون و 216 هزار دلار از طریق گمرک بندر امیرآباد ترانزیت شد که این مقدار 6 درصد نسبت به سال ماقبل افزایش داشت.

رییس اداره گمرک بندر امیرآباد بهشهر افزود : گازوئیل ، بنزین و آهن آلات مهم ترین محصولات ترانزیت شده از طریق این گمرک بود.

شریفی به واردات کالا از کشورهای مختلف به این گمرک اشاره کرد و گفت : پارسال یک میلیون و 690 هزار تن کالا به ارزش 843 میلیون و 515 هزار دلار وارد بندر امیرآباد شد که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل از لحاظ وزن 14 درصد افزایش و از نظر ارزش 3 درصد کاهش یافت .

وی افزود : غلات ( گندم خوراکی ، جو و ذرت دامی ) ، آهن آلات ، کک متالوژی ، بنزین ، چوب و تخته ، خوراک دام و طیور و همچنین ماشین آلات و قطعات صنعتی ، کالاهایی بود که از کشورهای روسیه ، قزاقستان ، ترکمنستان ، اکراین و آذربایجان وارد این بندر شد.

شریفی از کاهش درامدهای گمرک امیرآباد بهشهر در سال گذشته خبرداد و گفت: درآمدهای گمرک امیرآباد در سال 91 به 780 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با درآمد 790 میلیارد ریالی سال 90 ، یک درصد کاهش نشان می دهد .