رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور

صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از صادرات 47 هزار تنی انواع محصولات کشاورزی از گمرکات استان به خارج از کشور طی سه ماه نخست امسال خبر داد.

صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور

دلاور حیدرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 47 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 63 میلیون و 290 هزار دلار از گمرکات مازندران به کشورهای هدف صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 27.4 درصد از لحاظ وزنی و 22.8 درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.

وی افزود: در فرآورده‌های لبنی و سایر محصولات افزایش و در کیوی و گل و گیاه کاهش صادرات داشته‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عدم برقراری تعرفه‌های ترجیحی با برخی از کشورهای هدف، ورود رقبای جدید به کشورهای CIS، داشتن بازار مناسب در داخل، خروج محصولات صادراتی استان از سایر گمرکات کشور و ورود صادرکنندگان سایر استان‌های کشور برای خرید محصولات صادراتی و حمل به استان‌های خود را از دلایل کاهش صادرات به کشورهای هدف دانست.

حیدرپور تصریح کرد: تنوع و کیفیت بسته‌بندی مناسب محصولات کشاورزی،افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان محصولات کشاورزی، بالا بودن کیفیت مطلوب محصولات کشاورزی، وجود مشترکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی با بعضی از کشورهای همسایه و تعدادی از کشورهای CIS و اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری، بازاریابی برای تقویت روابط تجاری با کشورهای هدف از عمده دلایل افزایش صادرات محصولات کشاورزی مازندران بوده‌ است.

وی، عمده محصولات کشاورزی صادر شده در سه ماه نخست امسال را فرآورده‌های لبنی، کیوی، گل و گیاه و سایر محصولات کشاورزی (پیاز، سیب‌زمینی، هندوانه و گوجه‌فرنگی) اشاره کرد و افزود: این محصولات به کشورهای عراق، ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و فدراسیون روسیه ارسال شده‌ است.