جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صادرات 35 میلیون دلاری لبنیات از مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صادرات 35 میلیون دلاری لبنیات از مازندران

صادرات 35 میلیون دلاری لبنیات از مازندران


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: صادرات فرآورده‌های لبنی استان در دو ماه نخست امسال بیش از 35 میلیون دلار بوده است.

صادرات 35 میلیون دلاری لبنیات از مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، محمد محمدپور اظهار کرد: صادرات فرآورده‌های لبنی در دو ماه اول سال گذشته رقم بیش از 35 میلیون دلار بود که علاوه بر تحقق این رقم در دو ماه نخست امسال حدود 5 میلیون دلار یعنی 16 درصد افزایش داشت و به رقم بیش از 40 میلیون دلار رسید.

وی گفت: از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده‌های لبنی در دو ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 16 درصد رشد داشت به‌ طوری‌ که از رقم 24 هزار و 685 تن به 28 هزار و 841 تن افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: محصولات و فرآورده‌های لبنی استان به کشورهای عراق، کویت و عربستان که مهم‌ترین بازارهای هدف استان هستند صادر می‌شود و صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر هم انجام می‌شود.

محمدپور ظرفیت استان در تولید و صادرات فرآورده‌های لبنی را بالا عنوان کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب و حل مشکلات شرکت‌های تولیدی و معضل صادرات فرآورده‌های لبنی، تامین مواد اولیه این واحدها و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش روند رو به رشد صادرات مازندران را حفظ کرده و توسعه بخشیم.