رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

صادرات 146 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صادرات 146 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران

صادرات 146 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات 146 هزار تن محصولات کشاورزی از این استان خبر داد.

صادرات 146 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خارج از کشور، گفت: در فروردین‌ ماه امسال 146 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 21.5 میلیون دلار از گمرکات مازندران به خارج کشور صادر شد.

وی اظهار کرد: این مقدار صادرات از لحاظ وزنی رشد 38.85 درصدی و از لحاظ ارزشی 38.93 درصدی رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران عمده محصولات صادراتی به خارج کشور را فرآورده‌های لبنی، کیوی، گل و گیاه و سایر محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود: این محصولات به کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، قزاقستان و آذربایجان صادر شد.

حیدرپور تنوع و کیفیت بسته‌بندی مناسب، افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان محصولات کشاورزی، بالا بودن کیفیت و افزایش توان بازاریابی صادرکنندگان را از جمله دلایل افزایش محصولات کشاورزی مازندران برشمرد.

وی گفت: وجود مشترکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی با برخی از کشورهای همسایه و تعدادی از کشورهای CIS و آسیای میانه و اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری بازاریابی از دیگر عوامل رشد صادرات محصولات کشاورزی مازندران بوده است.