رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

صادرات یک میلیون تنی محصولات کشاورزی مازندران از بندر امیرآباد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صادرات یک میلیون تنی محصولات کشاورزی مازندران از بندر امیرآباد

صادرات یک میلیون تنی محصولات کشاورزی مازندران از بندر امیرآباد


سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بهشهر گفت: یک میلیون و 203 هزار و 658 تن محصولات کشاورزی شامل گندم خوراکی، جو، ذرت و گندم دامی و پنبه از بندر امیرآباد به دیگر کشورها صادر شد.

صادرات یک میلیون تنی محصولات کشاورزی مازندران از بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خلیل حقیقی به صادرات و واردات محصولات کشاورزی از بندر امیرآباد شهرستان بهشهر طی یک‌سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته 751 هزار و 530 کیلوگرم محصولات کشاورزی شامل سیب‌زمینی، سیب درختی، کیوی، پرتقال، خرما، گوجه‌فرنگی، پنبه، کلم و پیاز از مرکز قرنطینه بندر امیرآباد پس از بازدید و نمونه‌برداری برای کنترل قرنطینه به کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت 361 هزار و 221 اصله انواع گل و گیاهان زینتی به کشورهای آسیای میانه صادر شد افزود: یک میلیون و 203 هزار و 658 تن محصولات کشاورزی شامل گندم خوراکی، جو، ذرت و گندم دامی، پنبه، کنجاله، دانه آفتاب‌گردان و دانه کلزا به قزاقستان صادر شده است.

حقیقی از صادرات 2 هزار و 312 متر مکعب تخته سوزنی و محصولات کشاورزی به میزان 5 هزار و 585 تن شامل سیب‌زمینی، نارنگی و پیاز خوراکی به قزاقستان خبر داد.