جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خارج کشور از مرز 130 هزار تن گذشت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خارج کشور از مرز 130 هزار تن گذشت

ˈ دلاور حیدرپورˈروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد : سال گذشته بیش از 131 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش بیش از 196 میلیون دلار از گمرکات مازندران به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن از لحاظ وزنی بیش از 26 درصد و از لحاظ ارزش حدود 22 درصد رشد نشان می دهد .

وی بیان کرد : این محصولات شامل فرآورده های لبنی، مرکبات، سیب درختی، گل و گیاه زینتی، کیوی و سایر محصولات کشاورزی بوده که کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و قزاقستان ،کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی مازندران بود .

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود : افزایش تخصص تولیدکنندگان ، تنوع و کیفیت بسته بندی محصولات ، افزایش توان بازاریابی صادر کنندگان ، بالا بودن کیفیت ، ثبات ارزش دلار و حضور در نمایشگاه های کشورهای برای معرفی توانمندی های صادراتی، از جمله دلایل رشد صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خارج از کشور در سال گذشته بود .

حیدرپور به ظرفیت بالای تولیدات دام و طیور در استان اشاره کرد و گفت : در سال های اخیر سرمایه گذاری های صورت گرفته در این بخش افزایش فراوانی یافت و همین عامل ، انتظارات را از این بخش بیش از پیش بالاتر برد .

وی با توجه به نقش محوری مازندران در تولید طیور کشور و بالاتر بودن ضریب تبدیل طیور استان نسبت به میانگین کشوری، خواستار بهره گیری بیشتر از این ظرفیت ها شد.

حیدرپور بخش کشاورزی را دارای کمترین وابستگی به خارج از کشور اعلام کرد و گفت: بیشترین بار مسوولیت در تحقق اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.