جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

صادرات فرآورده های لبنی از مازندران 26 درصد رشد یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات فرآورده های لبنی از مازندران 26 درصد رشد یافت

محمدمحمدپورعمران روز دوشنبه افزود :صادرات فرآورده های لبنی درنه ماهه سال 94 رقم بیش از202 میلیون دلاربوده که با افزایش بیش از 41میلیون دلاری شاهد رشد 26درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل می باشیم. وی تصریح کرد : از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده های لبنی درنه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 93 بیش از23درصد رشد داشته است بطوریکه از رقم 110 تن و 627 کیلوگرم به 135 تن و 654 کیلوگرم افزایش یافت. رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت : محصولات و فرآورده های لبنی استان به کشورهای عراق ، کویت و عربستان که مهمترین بازارهای هدف استان در این بخش می باشند ونیز به کشورهای حاشیه دریای خزر و... صادرشد. محمد محمدپور عمران با اشاره به این موضوع که صنعت لبنیات در کشور و استان به عنوان یکی از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی بوده که نقش بسیار مهمی در اشتغال وتوسعه اقتصادی ایفا می نماید اظهار داشت: با توجه به رفع مشکل صادرات این محصول به روسیه واخذ مجوز صادرات توسط شرکت کاله شاهد جهش عظیمی در صادرات این محصول خواهیم بود.

صادرات فرآورده های لبنی از مازندران 26 درصد رشد یافت

محمدمحمدپورعمران روز دوشنبه افزود :صادرات فرآورده های لبنی درنه ماهه سال 94 رقم بیش از202 میلیون دلاربوده که با افزایش بیش از 41میلیون دلاری شاهد رشد 26درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل می باشیم.
وی تصریح کرد : از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده های لبنی درنه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 93 بیش از23درصد رشد داشته است بطوریکه از رقم 110 تن و 627 کیلوگرم به 135 تن و 654 کیلوگرم افزایش یافت.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت : محصولات و فرآورده های لبنی استان به کشورهای عراق ، کویت و عربستان که مهمترین بازارهای هدف استان در این بخش می باشند ونیز به کشورهای حاشیه دریای خزر و... صادرشد.
محمد محمدپور عمران با اشاره به این موضوع که صنعت لبنیات در کشور و استان به عنوان یکی از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی بوده که نقش بسیار مهمی در اشتغال وتوسعه اقتصادی ایفا می نماید اظهار داشت: با توجه به رفع مشکل صادرات این محصول به روسیه واخذ مجوز صادرات توسط شرکت کاله شاهد جهش عظیمی در صادرات این محصول خواهیم بود.