رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

شیفتگان خدمت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شیفتگان خدمت

Loading the player...

تهیه کننده:علی اصغر بابا کوهی
کارگردان:حسین یوسفی
مجری:موسوی
دستیار :حسن خاکی
منشی صحنه:ثمانه محمد پور
نورپرداز:مجید مشایخی فر
صدابردار:رجب صادقی
دستیار صدا:محمد افتخاری
تصویربرداران:مجید مشایخی فر-محمد رضا منفرد-فردین شیری

قوه قضاییه به عنوان یکی از قوای سه گانه حاکم در جمهوری اسلامی ایران است که برای اعمال وظایف و اختیارات خود از ساختار خاصی برخوردار بوده و مسئولیت های مختلفی را نیز بر عهده دارد.
قضا و قضاوت در نگاهی عمومی، راهکاری است برای یافتن حق، برقراریِ عدل و رساندن حق به صاحب آن. قضاوت در واقع از یکسو مسیری است که حق جویان را امیدوار می سازد و از سوی دیگر زورمداران را از رسیدن به آمال و آرزوهای نابه جا باز می دارد. به این ترتیب قضاوت، راه هایی است که به رفع خصومت و پایان بخشیدن به منازعات می انجامد و حقوق از دست رفته را براساس قوانین دقیق و قابل اجرا به حق داران باز می گرداند. این گونه است که منصب قضا، ظریف ترین، حساس ترین، مهم ترین و در عین حال یکی از خطیرترین مناصب اجتماعی از دیدگاه اسلام به شمار می رود.
امام خمینی (ره) در رابطه با مسوولیت خطیر قضاوت می فرمایندکه حتی مسوولیت قضیه قضائ ازهمه مسوولیت هایی که در یک کشور هست بالاتر است برای این که قاضیان متصدی اموری هستندکه جان و مال و نوامیس مردم در گرو کار آنهاست .این قوه یکی از اساسی ترین قوای سه گانه است که در مدیریت هرحکومتی جایگاه ویژه ای دارد و به خصوص در نظام اسلامی به دلیل خصیصه های خود نقش موثرتری ایفا می نماید. به طوری که با ملاحظه سیره بزرگان دین مانند دوران حکومت حضرت علی (ع) ملاحظه می شود که بحث عدالت یکی از ارکان اصلی حکومت به شمار می رود .وظیفه مهم نظارت و برخورد بامتخلف ازجمله وظایف اصلی قوه قضاییه شناخته می شودکه این روزها توجه جدی تر به این مسائل جزئاصول و برنامه های جدی این ارگان محسوب می شود. خلاصه آنکه بهاء دادن به این قوه می تواند زمینه ساز توسعه و عدالت اجتماعی شود. رهبر معظم انقلاب در رابطه وظایف قوه قضاییه می فرمایند که تکلیف اصلی این قوه عبارت از اقامه قسط وعدل است . این درحرکت و دعوت انبیاء شاید اصلی ترین امرمربوط به زندگی مردم باشد. درعین حال در آنچه مربوط به اداره زندگی مردم می شود هیچ چیز به قدر عدل وقسط (نه در قرآن و نه در حدیث) مورد توجه قرار نگرفته است .
برنامه شیفتگان خدمت با آیتمهایی چون:بحث کارشناسی-گزارش-موسیقی-کلیپ و ... به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدای 7 تیر و هفته قوه قضاییه به طور زنده بر روی آنتن می رود.

 

سال تولید: 96