جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شکل گیری ایستگاه های پویش 'نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری' در شهرهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

شکل گیری ایستگاه های پویش 'نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری' در شهرهای مازندران

برای نخستین بار در کشور ایستگاههای پویش ( کمپین ) ' نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری' با هدف ترویج فرهنگ حمایت و حفظ امنیت کودکان و نوجوانان در ادارات بهزیستی و پارک های شهرهای استان مازندران ایجاد شده است.

شکل گیری ایستگاه های پویش 'نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری' در شهرهای مازندران

دکتر سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت : بهزیستی همسو با فرهنگ سازی درست در مراقبت های عاطفی و جسمی از کودکان به صورت میدانی یک ایستگاه در تمام ادارات بهزیستی و یک ایستگاه در پارک های هر شهر راه اندازی کرده است.
وی به حضور مشاوران بهزیستی در این ایستگاه ها یکروزه اشاره کرد و توضیح داد: مردم می توانند علاوه بر دریافت مشاوره رایگان روانشناسان مستقر دراین ایستگاه ها ، از بروشور و سی دی های تهیه شده نیز استفاده کنند.
ارام گفت: شناسایی افراد کودک آزار مناطق آسیب پذیر نیز از دیگر اهداف بهزیستی در راه اندازی این ایستگاه ها است.
وی توضیح داد: مردم می توانند افرادی را که کودک آزار هستند به بهزیستی معرفی تا این نهاد با استفاده از توان مشاوران روان شناس موضوع را دنبال و حل و فصل کند.
آرام با بیان اینکه این برنامه تنها محدود به پویش یک روزه سراسری در استان نخواهد بود، ادامه داد: همایش علمی و آموزشی نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور ، روانشناسان ، سازمان های مردم نهاد ، گروههای علمی و دانشگاهی و یکی از کارگردانان مشهور سینمای کودک به میزبانی بهزیستی مازندران تا پایان آذرماه برگزار خواهد شد.
مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: در همین راستا تشکل های مردم نهاد حوزه اجتماعی نیز در فضای مجازی پویش ' نه به کودک آزاری - احترام به کودکان آری ' را نیز راه اندازی کرده و به صورت جدی دنبال می کنند.
مازندران سه میلیون و 200هزار نفر جمعیت در 22شهرستان دارد.