جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

شکل‌گیری مطبوعات کودک و نوجوان یک دغدغه ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

شکل‌گیری مطبوعات کودک و نوجوان یک دغدغه ملی است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان، احمدعلی مقیمی گفت: جشنواره ملی مطبوعات کودک و نوجوان یکی از مصادیق کارهای زیربنایی در حوزه فرهنگ است.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین جشنواره‌ای فارغ از اینکه در کدام نقطه از کشور برگزار شود اقدامی مثبت و ارزنده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره کودکان و نوجوانان را ترغیب به مطالعه مطبوعات و رسانه‌ها می‌کند، افزود: این کار باعث نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در نتیجه منجر به شکل‌گیری نسلی آگاه و مطلع خواهد شد که در رشد و توسعه کشور نقش اساسی ایفا خواهند کرد.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با تاکید براینکه این جشنواره نباید تنها به افتتاحیه و اختتامیه محدود شود، بیان کرد: این امر نیز مستلزم یک مدیریت قوی و همفکری و تعامل مراجع مسئول با نخبگان فرهنگی استان است که بتوانند با طراحی یک نقشه راه جامع اهداف میان‌مدت و بلندمدت این رویداد را محقق کنند.

مقیمی به نشریات ویژه کودکان و نوجوانان همچون کیهان بچه‌ها و سروش نوجوان اشاره و عنوان کرد : این نشریات توانستند تاثیر ‌بسزایی بر فرهنگ جامعه و به خصوص در همان حوزه مطبوعات بگذارند.

نماینده مردم نکا،بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نشریات توسط بهترین نیروهای فرهنگی کشور منتشر می‌شد، تصریح کرد: بسیاری از روزنامه‌نگاران جوان و توانای امروز همان نوجوانان دیروز هستند که با مطالعه این نشریات وارد این فضا شدند.

وی با تاکید بر اینکه متولیان فرهنگ کشور زمینه را برای انتشار نشریات تخصصی کودک و نوجوان فراهم آورند، ادامه داد: باید دقت کنیم که شکل‌گیری مطبوعات کودک و نوجوان تنها وظیفه کانون پرورش فکری نیست و یک دغدغه ملی است که باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت جدی به آن ورود پیدا کند.

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران ذهن کودک و نوجوان را همچون لوح سفیدی دانست و تاکید کرد: اگر محتوای نامناسبی برای کودک و نوجوان در نظر گرفته شود آثار سویی بر جامعه خواهد داشت.

مقیمی افزود: اگر محتوای جذابی نیز برای کودکان و نوجوانان فراهم نشود ممکن است نسبت به کلیت مطبوعات و اطلاع‌رسانی دید منفی در ذهن کودک به وجود بیاورد و این نسل کلیت مطبوعات و رسانه را فاقد جذابیت برای خود بدانند.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهیه محتوای مناسب برای کودک و نوجوان گفت: تهیه محتوا برای نشریات مستلزم شکل‌گیری نخبگان و تعامل‌شان با سیاست‌گذاران عرصه فرهنگ است تا بتوانند با توجه به ارزش‌های دینی، اخلاقی کشور چارچوب‌های کلی را تعریف کنند.