رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

شکسته شدن قیمت موز و زردآلو در بازار مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

شکسته شدن قیمت موز و زردآلو در بازار مازندران

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: در حال حاضر شاهد کاهش قیمت موز و زردآلو در بازار هستیم که در روزهای آینده با روند کاهشی قیمت این میوه‌ها در بازار مواجه می‌شویم.

شکسته شدن قیمت موز و زردآلو در بازار مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، با گشت‌ و گذاری در بازار میوه و تره‌بار شاهد روند کاهش قیمت انواع محصولات هستیم اما باز هم با این وجود با افزایش قیمت برخی میوه‌های نوبرانه روبرو هستیم که این بالا بودن قیمت سبب شد قیمت برخی میوه‌های دیگر نیز شکسته شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران درباره قیمت میوه و تره‌بار در بازار در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در ماه‌های گذشته با افزایش قیمت موز بازار مواجه بودیم که براساس شنیده‌ها افزایش قیمت تعرفه‌های گمرکی دلیل این بالا بودن قیمت بود.

امیرحسین فخرآوران اظهار کرد: با توجه به ورود میوه‌های نوبرانه از جمله گوجه‌سبز، زردآلو و گیلاس و افزایش واردات موز قیمت این محصول به 4‌ هزار و 300 تومان رسید.

وی درباره بالا بودن قیمت زردآلو در بازار، اظهار کرد: با ورود زردآلوی دامغان به بازار قیمت این میوه در بازار شکسته شد و در روزهای آینده شاهد روند کاهشی قیمت این محصول در بازار می‌شویم.

این مسؤول تصریح کرد: در حال حاضر قیمت سیب قرمز 2 هزار و 500، سیب سفید 2 هزار و 200، لیموترش 14 هزار، خربزه، کدو، سیب‌زمینی، پیاز، کاهو، هویج یک‌هزار، فلفل دلمه‌ای و کلم 800، خیار محلی یک‌هزار و 500، کیوی یک‌هزار و 800، هندوانه 600، گوجه 650، گوجه سبز شهریار 7 هزار و سیر برگ‌دار 3 هزار تومان است.

وی درباره وضعیت میوه و تره‌بار در بازار، بیان کرد: در حال حاضر میوه در بازار از قیمت مناسبی برخوردار است و مشکلی نیز در میزان عرضه میوه‌ها در بازار وجود ندارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در پایان گفت: فروشندگان باید با دریافت سود 20 تا 30 درصدی محصول میوه را در بازار به فروش برسانند و دریافت سود بیشتر تخلف محسوب شده و با این موضوع به‌صورت جدی برخورد می‌شود.