جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

شورا از اضلاع مهم پیشرفت محسوب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شورا از اضلاع مهم پیشرفت محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ساری، مجمع نمایندگان مازندران به مناسبت آغاز دور چهارم فعالیت شوراها پیامی ارسال کرد.

در این پیام آمده است: هم‌اکنون که دور چهارم فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شده است آن را به فال نیک گرفته آرزو داریم این نهاد عمومی و مردمی بتواند زمینه‌ساز توسعه و تعالی مناطق مختلف استان شود.

نمایندگان مازندران تصریح کردند: نهاد ارزشمند شورا پلی برای ارتباط بین مردم و مسئولان و یکی از اضلاع مهم توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود پس انتظار می‌رود اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به تناسب جایگاه قانونی خود با تدوین برنامه و با مشارکت نظام‌یافته مردم مطالبات عمومی را پیگیری کنند.

این بیانیه یاداور شد: نهاد شورا با مشاورت صاحب‌نظران و بهره‌گیری از ایده‌های مردمی در کنار دستگاه‌های اجرایی تلاش کند روند توسعه عمومی را شتاب بخشد، پرهیز از بخشی‌نگری، عدم ورود به منازعات سیاسی، اهتمام به وحدت و یکدلی، توجه به استفاده از دیدگاه‌های نخبگان، فراهم‌آوری زمینه مشارکت مردمی و ارتباط با نمایندگان مجلس زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت جای جای مازندران علوی خواهد بود.

نمایندگان مازندران در مجلس بیان داشتند: بدون شک عمران شهری و توسعه روستاها منوط به هماهنگی و همگرایی بین همه بخش‌های جامعه بوده تا مردم طعم شیرین کار و خدمت را بچشند البته مجمع نمایندگان استان مازندران با اعتقاد راسخ به جایگاه پارلمان شهری و محلی خود را موظف به همکاری و پیگیری مطالبات شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌داند.