رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

شورای امر به معروف در بقاع متبرکه مازندران راه اندازی می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شورای امر به معروف در بقاع متبرکه مازندران راه اندازی می شود

شورای امر به معروف در بقاع متبرکه مازندران راه اندازی می شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات اوقاف شهرستان ها، بقاع متبرکه و امامزادگان استان راه اندازی می شود.

شورای امر به معروف در بقاع متبرکه مازندران راه اندازی می شود

حجت الاسلام ستار علیزاده ، در جمع کارشناسان فرهنگی مجموعه اوقاف مازندران اظهار کرد: یکی از تابلوهای روشن اوقاف فعالیت ارزشمند و هدفمند فرهنگی است.

وی با بیان اینکه برخی ها در جامعه به دنبال فراموش شدن امر به معروف و نهی از منکر هستند و از این مساله خوشحال می شوند، یادآور شد: دست هایی وجود دارد که می خواهند این فریضه را در جامعه تعطیل کنند.

وی با هشدار به اینکه دشمن با تهاجم فرهنگی و نامردانه در حال برنامه سازی و ترویج بی بندوباری در جامعه است، گفت: برخی از افراد احکام اسلامی را نمی دانند ولی غیرت دارند و با امر به معروف و نهی از منکر لسانی می شود جلوی بسیاری از منکرات گرفته شود.

وی با بیان اینکه مدیران ادارات اوقاف و کارشناسان فرهنگی و اصحاب وقف و بقاع با تمام تلاش و همت در اجرای برنامه های فرهنگی این سازمان هستند، افزود: حمایت از فرهنگ باید بیشتر از گذشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران تصریح کرد: سیاست کلی سازمان اوقاف بر مبنای نگاه مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است و همه باید تلاش کنیم تا کارهای فرهنگی با رویکرد علمی و اثرگذار تقویت شود.

وی اولویت اصلی سازمان اوقاف را اجرای دقیق و امینانه نیات واقفان دانست و بیان کرد: اجرای نیت یک وظیفه اداری-شرعی است و کارشناسان فرهنگی مجری اجرای نیت واقفان هستند.

علیزاده با تأکید بر اینکه کارشناسان فرهنگی باید تمام همت خود را به کار گیرند و طبق شرح به اجرای نیت واقفان در زمان مقرر بپردازند، ادامه داد: نیات واقفان باید در یک بستر منطقی با مدیریت صحیح اجرا و از اسراف جلوگیری شود.

وی برنامه ابلاغی سازمان اوقاف برای اوقاف مازندران در سال جاری را منطقی دانست و تصریح کرد: طبق ظرفیت های موجود در استان برنامه مصوب شد و برای اجرای این برنامه ها باید از همه ظرفیت های موجود از قبیل نیروهای اداری، مدیران استان و شهرستان، ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی اصحاب وقف، بقاع متبرکه و امامزادگان بهره گیری شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، اوقاف را یک سازمان برنامه محور و هدفمند معرفی کرد و افزود: اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان از جمله وظیفه ذاتی اوقاف است که این مساله در اماکن مذهبی استان با حضور روحانیان و به جماعت برگزار می شود.