سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شهید مطهری مرزبان اندیشه و عقیده بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهید مطهری مرزبان اندیشه و عقیده بود

حجت‌الاسلام عبدالرحمان باقرزاده در جمع پایوران و فرمانده‌هان پایگاه‌های بسیج ناحیه نور با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی در سپاه بیان داشت: پاسداری از مرزهای عقیدتی به آگاهی و بصیرت کامل نیازمند است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه مرزبانان عقیده باید به آگاهی و بصیرت مسلح باشند، تصریح کرد: آگاهی و بصیرت در ظاهر یک مقوله هستند، اما در باطن هر یک در جای خود مهم است زیرا انسان ممکن است آگاه باشد و علم و دانش داشته باشند، اما فریب بخورند و در دام نااهلان گرفتار شوند.

وی با اشاره به تهاجم دشمن به مرزهای اعتقادی اظهار داشت: در حمله دشمن به مرزهای جغرافیایی همواره سر و صدا وجود دارد و به سختی انجام می‌شود اما در حمله به مرزهای اعتقادی و ارزشی که عموما بی‌ سر و صدا و آرام است، به راحتی ورود پیدا می‌کند و به هدف خود نزدیک می‌شود.

باقرزاده ابراز داشت: در مرزهای عقیدتی مرزبانان باید آگاه، باهوش و بصیر باشند، زیرا اگر کسی چشم سر نداشته باشد آسیب و مشکلاتش کمتر از کسی است که بصیرت ندارد، انسان بی‌بصیرت آسیب‌پذیر است و بیشتر دچار مشکل می‌شود.

امام جمعه شهرستان نور افزود: آگاهی، شبهه‌شناسی، زمان‌شناسی با بصیرت لازمه مرزبانان عقیدتی است.

وی آثار شهید مطهری را بسیار ارزشمند و برای همه زمان‌ها مفید دانست و ابراز داشت: شهید مطهری زمان‌شناس آینده‌نگر بود و آثار ایشان برای همه زمان‌ها و مکان‌ها قابل بهره‌برداری است و تازگی دارد و می‌تواند افراد را در مقابل شبهات واکسینه کند.

باقرزاده شهید مطهری را نمونه بارز مرزبانی از اندیشه‌های ناب اسلامی و عقاید ناب دینی دانست که آثارش در همه زمان‌ها مفید است و امروز سنگر دفاعی ما محسوب می‌شود.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: حوزه‌های علمیه باید امثال شهید مطهری پرورش داده و به جامعه معرفی کنند.
 

 

منبع : فارس